خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 10:02:00
سرویس بین الملل
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق:

سفر صالحی به بغداد در راستای تقویت تعاملات دوجانبه است

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق با اشاره به سفر هفته آینده وزیر امور خارجه ایران به عراق، گفت: با توجه به تحولات منطقه این سفر می‌تواند مواضع دو کشور را در رابطه با این تحولات و به ویژه تحولات کشور بحرین نزدیک و هماهنگ کند.
سفر صالحی به بغداد در راستای تقویت تعاملات دوجانبه است عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق با اشاره به سفر هفته آینده وزیر امور خارجه ایران به عراق، گفت: با توجه به تحولات منطقه این سفر می‌تواند مواضع دو کشور را در رابطه با این تحولات و به ویژه تحولات کشور بحرین نزدیک و هماهنگ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1581.jpg سفر,صالحی,به,بغداد,در,راستای,تقویت,تعاملات,دوجانبه,است Icana

" فرهاد تجری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: سفر وزیر امور خارجه کشور به عراق در راستای تقویت تعاملات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور صورت می گیرد.

نماینده مردم قصر شیرین، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، سومار، نفت شهر و خسروی در مجلس، افزود: با توجه به سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و عراق سفر وزیر خارجه ایران به این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدواریم سفر مقامات دو کشور موجب افزایش این تعاملات شود.

وی با اشاره به تحولات منطقه و به ویژه سرکوب ملت بحرین، خاطر نشان ساخت: دو ملت ایران و عراق از جمله دو کشور شیعه منطقه بوده که تحولات بحرین را با حساسیت ویژه‌ای رصد کرده و حمایت خود را از ملت مظلوم بحرین اعلام کردند.

تجری افزود: سفر علی اکبر صالحی به عراق و رایزنی با وزیر خارجه و نخست وزیر این کشور تاثیر مثبتی به طور حتم در منطقه خواهد داشت.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق، تاکید کرد: امیدورایم سفر هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان به عراق دستاوردهای خوبی برای دو کشور و همچنین ملت مظلوم بحرین داشته باشد.

"علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته آینده به منظور دیدار با مقامات عراق به بغداد می‌رود.

وزیر امور خارجه در این سفر با "هوشیار زیباری" همتای عراقی خود و "نوری المالکی" نخست وزیر این کشور و برخی دیگر از مقامات و شخصیت های بلند پایه سیاسی ومذهبی عراق دیدار و گفتگو خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet