ایام محرم 1398
1390/02/06 15:57:49
سرویس استان ها
جدگال:

افتتاح راه‌آهن چابهار – زاهدان اقتصاد استان سیستان و بلوچستان را از بن بست خارج می‌کند

نماینده مردم چابهار و نیک‌شهر در مجلس با بیان اینکه اعتبارات پروژه راه‌آهن چابهار - زاهدان به‌طور کامل اختصاص یافته، گفت: با افتتاح این پروژه، شاهد رشد در حوزه‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.
افتتاح راه‌آهن چابهار – زاهدان اقتصاد استان سیستان و بلوچستان را از بن بست خارج می‌کند نماینده مردم چابهار و نیک‌شهر در مجلس با بیان اینکه اعتبارات پروژه راه‌آهن چابهار - زاهدان به‌طور کامل اختصاص یافته، گفت: با افتتاح این پروژه، شاهد رشد در حوزه‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2882.jpg افتتاح,راه‌آهن,چابهار,–,زاهدان,اقتصاد,استان,سیستان,و,بلوچستان,را,از,بن,بست,خارج,می‌کند Icana

"یعقوب جدگال" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، درباره پروژه راه‌آهن چابهار– زاهدان، گفت: این پروژه در سفر اول هیئت دولت به تصویب رسید، ولی متاسفانه اعتبار آن تا قبل سفر سوم تحقق نیافت.

نماینده مردم چابهار و نیک‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری مسئولان استان اعتبارات این پروژه در سفر سوم  با اعتباری بالغ‌ بر 84 میلیارد تومان اختصاص یافت.

وی افزود: با افتتاح این پروژه علاوه بر بیرون آمدن اقتصاد منطقه از بن‌بست، زمینه اشتغال‌زایی هم فراهم می‌شود.

 

بندر چابهار توان صادر کردن محصولات استان خود را ندارد  

جدگال درباره ویژگی‌های بندر جابهار، تصریح کرد: در هیچ جای دنیا، بندری با دو موج‌شکن یافت نمی‌شود، اما این موقعیت برای بندر چابهار به‌وقوع پیوسته است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی، در مورد مشکلات بندر چابهار، افزود: با توجه به پتانسیل بالای شهرستان چابهار، متاسفانه مردم  برای صادر کردن محصولات خود به کشور‌های حاشیه خلیج فارس با مشکل روبرو هستند.

این در حالی است که بندر چابهار دروازه بین المللی جنوب شرق کشور با توانمندی معادل 10 برابر بندر شانگهای چین است.

بندر چابهار در منتهی الیه جنوب شرقی کشور و به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران ، در سواحل دریای عمان و عملاَ در شمال اقیانوس هند قراردارد، موقعیت لجستیکی بسیارمناسب بندر چابهار در دهانه خلیج بسیار زیبای چابهار که امکان دسترسی و بهره‌برداری همزمان از ساحل اقیانوسی و ساحل حاشیه خلیج را با تمام مشخصات و مزایای آنها فراهم آورده است، این بندر را همواره در موقعیت بالقوه رشد وتوسعه قرار داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet