ایام محرم 1398
1390/02/05 20:31:59
سرویس اجتماعی
محمودزاده:

وزارت رفاه تمایلی به تحقق بیمه زنان خانه دار ندارد

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای بیمه شدن زنان خانه دار باید در چارچوب قانون با رعایت برخی الزامات از جمله تامین منابع مالی و قرار گرفتن ردیف مشخص در بودجه ۱۳۹۰ اجرایی شود.
وزارت رفاه تمایلی به تحقق بیمه زنان خانه دار ندارد نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای بیمه شدن زنان خانه دار باید در چارچوب قانون با رعایت برخی الزامات از جمله تامین منابع مالی و قرار گرفتن ردیف مشخص در بودجه 1390 اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3408.jpg وزارت,رفاه,تمایلی,به,تحقق,بیمه,زنان,خانه,دار,ندارد Icana

"جلال محمودزاده"  در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) اظهار داشت: اجرایی شدن بیمه زنان خانه داربا توجه به جمعیت بالایی که این قشر در جامعه  به خود اختصاص می دهند ،می تواند تاثیر مثبتی در افزایش سن امید به زندگانی در کشور به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیمه شدن زنان خانه دار نیازمند طی شدن روند خاصی است که لازم است از طرف دولت و مجلس مد نظر قرار گیرد.

این نماینده مردم  در مجلس شورای اسلامی از سخنان وزیر رفاه و تامین اجتماعی مبنی بر اینکه "بیمه  زنان خانه‌دار در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن به‌صورت یک قانون قابل اجراست و در غیر این صورت اجرای آن امکان پذیر نیست" ابراز تعجب کرد و افزود: اجرایی شدن یک قانون اگر منبع مالی آن تامین نشود به طور حتم مورد ایراد شورای نگهبان قرار می گیرد، بهتر است مسئولان نسبت به روند ارائه ،تصویب و اجرای قانون بیشتر تامل کنند.

عضو هیات رییس کمیسیون کشاورزی, آب و منابع طبیعی مجلس گفت:ا گر وزیر رفاه و تامین اجتماعی خواهان اجرای بیمه زنان خانه دار است چرا این وزارتخانه پیشنهادی به مجلس ارائه نداده است .

وی خاطرنشان کرد:وزارت رفاه و تامین اجتماعی باید برای تحقق بیمه زنان خانه دار برخی اقدامات در هنگام بررسی لایحه بودجه 1390 در کمیسیون تلفیق بودجه انجام می داد.

محمودزاده یادآورشد:آنچه شاهد هستیم این است که هیچ پیشنهادی از طرف وزارت رفاه و تامین اجتماعی برای اجرای بیمه زنان خانه دار به کمیسیون تلفیق بودجه 1390 ارائه نشده است  و این خود نشان دهنده عدم تمایل این وزارتخانه به اجرای بیمه زنان خانه دار است.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet