هدر موبایل
1390/02/05 20:03:00
سرویس اقتصادی
غلامرضا دهقان ناصرآبادی:

بودجه با کار کارشناسی قوی از کمیسیون تلفیق بیرون آمد

عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس، با تأکید بر انجام کار کارشناسی قوی بر روی بودجه ۹۰ در کمیسیون تلفیق مجلس، علت دیر رسیدن این بودجه به صحن علنی را تلاش کمیسیون تلفیق برای تراز کردن درآمد ها و هزینه های بودجه خواند.
بودجه با کار کارشناسی قوی از کمیسیون تلفیق بیرون آمد عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس، با تأکید بر انجام کار کارشناسی قوی بر روی بودجه 90 در کمیسیون تلفیق مجلس، علت دیر رسیدن این بودجه به صحن علنی را تلاش کمیسیون تلفیق برای تراز کردن درآمد ها و هزینه های بودجه خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/3325.jpg بودجه,با,کار,کارشناسی,قوی,از,کمیسیون,تلفیق,بیرون,آمد Icana

"غلامرضا دهقان ناصرآبادی " در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، ادامه داد: علت تاخیر در کار بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق، کار کارشناسی دقیق بود، زیرا مجلس هشتم معتقد است که لوایح و طرح ها باید با کار کارشناسی وارزیابی‌های دقیق به تصویب برسد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بررسی لایحه بودجه از اساسی‌ترین کارهای مجلس است که باید مورد توجه کارشناسانه قرار بگیرد، بنابراین سعی شده تا از نظرهای کارشناسی نمایندگان به صورت کامل استفاده شود و بودجه منطبق با واقعیت‌ها و درآمدهای قابل تحقق به تصویب برسد.

دهقانی با بیان این که مجلس بر روی بودجه 90 حساسیت داشته است، گفت: مجلس بر روی این که بتواند بر اساس واقعیت‌های قابل تحقق بودجه 90 تصمیم‌گیری کند، حساسیت زیادی نشان داد و یکی از دلایل تأخیر در ارائه به صحن علنی مجلس نیز همین مطلب است.

 

تأخیر مجلس در مقابل تأخیر دولت چندان چشمگیر نیست

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس تأخیر زیادی داشت؛ همچنین بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، زمان تقدیم بودجه آذر ماه تعیین شده است، اما دولت در سوم اسفند ماه لایحه بودجه را تقدیم کرد، از این رو تأخیر پیش آمده در مقابل این تاخیر چندان چشمگیر نیست.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: با توجه به مهلت‌هایی که باید در کمیسیون‌هایی تخصصی و تلفیق برای پالایش نظرهای کارشناسی انجام شود و اتفاقا در این بخش نیز مجلس با قدرت عمل کرده است،  فرصت گذاشته شده، چندان طولانی نبوده است.

 

اختلاف اصلی میان دولت و مجلس در بودجه، تنها در تراز کردن بودجه است

دهقان در باره اختلاف اصلی دولت و مجلس در بودجه که یکی از علت‌های تأخیر احتمالی ارائه به صحن علنی است،گفت: هم اکنون اختلاف چشمگیری وجود ندارد و آنچه به این عنوان مورد توجه است، مسئله کار کارشناسی در تراز بودجه است که در این باره برخی از سازمان‌ها دفاعیات و نظرهایی دارند که باید اعمال شود.

وی افزود: بعضی از کمیسیون‌های تخصصی در باره گرفتن تراز بودجه نظراتی داشتند که در کمیسیون تلفیق در روزهای آخر بررسی شد و امیدواریم گزارش این کمیسیون در همین هفته به صحن علنی مجلس واصل شود.

 

تغییرات بودجه متناسب است

دهقان در باره تغییرهای احتمالی گزارش کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس گفت: به نظر می‌رسد به دلیل کار کارشناسی دقیق، دخالت بسیار پویای کمیسیون‌ها و همچنین دقت نظر کمیسیون تلفیق برای بررسی کارشناسی، گزارش کمیسیون تلفیق در باره بودجه 90 دستخوش تغییرهای زیادی در مجلس نشود.

 

بودجه 90 عملیاتی و کمک کننده به جهاد گری اقتصادی است

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به نظر می‌رسد که بودجه امسال هم از سوی دولت و هم از سوی مجلس با دیدگاهی کاملا عملیاتی نوشته شده و قانون مصوب حاصل از این لایحه عملیاتی‌تر از سال‌های گذشته است، زیرا بر اساس نظرهایی که کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری و دوستان مجلس ارائه کرده‌اند، احتمال می‌دهیم که این بودجه منطبق با واقعیات کشور و محقق کننده جهادگری اقتصادی در سال 90 است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet