ایام محرم 1398
1390/02/06 15:54:18
سرویس سیاسی
محمد تقی رهبر:

سخنان رهبری در راستای انسجام میان قوا است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای قانون و توجه به نیازهای دولت در تصویب قوانین در راستای انسجام قوا است.
سخنان رهبری در راستای انسجام میان قوا است عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای قانون و توجه به نیازهای دولت در تصویب قوانین در راستای انسجام قوا است. https://cdn.icana.ir/d/019/85.jpg سخنان,رهبری,در,راستای,انسجام,میان,قوا,است Icana

" محمد تقی رهبر " در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در راستای سفارشات ایشان در رابطه با حفظ وحدت و انسجام سه قوه بوده است.

نماینده مردم اصفهان افزود: با توجه به سخنان روز گذشته (دوشنبه 5 اردیبهشت) مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم اجرای مصوبات مجلس و توجه به نیازهای دولت در مصوبات، هر دو طرف مجلس و دولت باید تلاش بسیاری در رابطه با حل برخی از مشکلات بین خود بکنند.

وی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، باید دولت مصوباتی را که نمایندگان مجلس به تصویب می‌رسانند، اجرا کند و نمایندگان مجلس نیز باید توجه به خواست‌ها و نیازهای دولت در تصویب قوانین توجه داشته باشند. 

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس خاطر نشان ساخت: با این حال وقتی قانونی از سوی نمایندگان به تصویب می‌رسد، باید اجرا شود؛ زیرا عدم اجرای مصوبات مجلس از سوی هر دستگاه و یا نهادی مورد قضاوت مردم قرار گرفته و مردم قانون گریزان را به خوبی تشخیص می‌دهند. 

محمد تقی رهبر با اشاره به تاکید رهبری به توجه به نیازهای دولت افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز بیان کردند در تصویب قانون باید به نیازهای دولت توجه شود، ولی این موضوع مجوز و توجیهی برای عدم اجرای مصوبه مجلس ایجاد نمی‌کند. 

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس موظف هستند تا جایی که شرایط و محدودیت‌‌ها اجازه می‌دهد نظر دولت را شنیده و نیازهای دولت را در تصویب قانون مورد توجه قرار دهند، ولی با این حال وقتی مجلس قانونی را تصویب کرد، باید از سوی دولت اجرا شود.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه برای حل مشکلات دولت و مجلس در رابطه با برخی مصوبات راه حل‌های مختلفی وجود دارد، گفت: نخستین گام در این رابطه اجرای مصوبات مجلس است که رهبری نیز بر آن تاکید کرده است.

وی افزود: مجلس و دولت باید در این رابطه از خود سعه صدر نشان داده و با نشست‌های تخصصی از نیازها و دغدغه‌های خود آگاه شوند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس ارجاع برخی مشکلات به رهبری را یکی دیگر از راه‌حل‌های این معضل دانست و گفت: اگر چه می‌توان برای حل مشکل دولت و مجلس در رابطه با عدم اجرای برخی مصوبات مجلس، از مقام معظم رهبری کمک خواست؛ ولی اصل بر این است که برای مسائل جزیی و کوچک این اقدام صورت نگیرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در تقدیر از تلاش و کوشش دولت گفت: در رابطه با این واقعیت که دولت اقدامات خوب و شایسته‌ای در جهت خدمت به ملت انجام داده است هیچ گونه شکی وجود ندارد؛ ولی عدم اجرای مصوبات مجلس از سوی دولت موضوعی است که امکان انکار آن وجود نداشته و باید به طریقی حل و فصل شود.

مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس تأکید کردند و فرمودند: مصوبه‌های مجلس به عنوان قانون، به‌طور قطع مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود؛ مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را در نظر قرار دهد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet