خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/07 12:58:55
سرویس اقتصادی
نیکنام از سوء مدیریت در صنعت خودرو انتقاد کرد

خودروی بی‌کیفیت؛ محصول حاشیه امنیت بالای خودروسازان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از ضعف مدیریت در صنعت خودروی کشور، پرداخت یارانه‌های بی حساب و کتاب و همچنین حاشیه سود بالای خودروسازان داخلی را عامل مهم کم‌توجهی آنها به ارتقای کیفیت خودروهای ایرانی اعلام کرد.
خودروی بی‌کیفیت؛ محصول حاشیه امنیت بالای خودروسازان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از ضعف مدیریت در صنعت خودروی کشور، پرداخت یارانه‌های بی حساب و کتاب و همچنین حاشیه سود بالای خودروسازان داخلی را عامل مهم کم‌توجهی آنها به ارتقای کیفیت خودروهای ایرانی اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/826.jpg خودروی,بی‌کیفیت؛,محصول,حاشیه,امنیت,بالای,خودروسازان Icana

"ابوالفتح نیکنام" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir) در باره کاهش قیمت محصولات صنعتی به ویژه در حوزه خودرو سازی‌ها در جهت هدفمندی یارانه ها گفت: کاهش قیمت به موفقیت هدفمندی یارانه‌ها کمک می کند؛ صنعت این مملکت پیش از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به علت دریافت پشتیبانی‌های یارانه‌ای، ضربه سنگینی خورده است.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت‌های خودرو‌سازی داخل - با داشتن سوخت 16 تومان یا  انرژی 22 تومان و کارگر ارزان - اگر مدیریت مطلوبی داشتند، صنعت خودروی ایران که در وضعیت نامطلوب کنونی نبود؛ حاشیه سود این شرکت‌ها در سال‌های گذشته آنقدر بالا بوده است که در شرایط کنونی هر چه کاهش قیمت داشته باشند، باز هم مشکلی برای آنها به وجود نمی‌آید.

 

اگر خرید خودروی خارجی آزاد بود، صنعت خودرو ایران نابود می‌شد

نیکنام با تأکید بر عقب ماندن صنعت خودروی ایران به علت حمایت ویژه دولت‌ها از شرکت‌های خودروسازی و صنایع وابسته به آنها در سال های گذشته افزود: اگر دولت یارانه‌های پر حجم گذشته را به خودروسازان نمی‌داد و دست ملت را برای خرید هر نوع خودروی خارجی باز می‌گذاشت؛ اکنون خودروساز داخلی وجود نداشت و این بی بضاعتی در مدیریت را در خودروسازی داخلی شاهد نبودیم.

وی تاکید کرد: یارانه‌ها و قیمت‌های بالای خودرو که به مراتب از قیمت خودروی با کیفیت خارجی، گران‌تر است، عامل مهمی در بقای  خودروسازی‌های بی کیفیت در کشور است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: اگر یارانه به شرکت‌های خودروسازی داخلی پرداخت نمی‌شد، این شرکت‌ها، هم‌اکنون وجود خارجی نداشتند؛ ملت در طول این سال‌ها خودروهای بی‌کیفیت تولید داخل را به ناچار استفاده و تحمل کرده است؛ جنسی را خریدند که در مقایسه با کالای مشابه خارجی پست در عین حال گران بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet