هدر موبایل
1390/02/09 08:33:00
سرویس اجتماعی
قاضی‌زاده هاشمی:

بررسی صحت و سقم خبر رها شدن 2 بیمار در اولویت قرار گیرد

"سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی"طی یادداشتی خواستار در اولویت قرار گرفتن بررسی صحت و سقم خبر رها شدن دو بیمار پیش از هر اقدام دیگری در این زمینه شد.
بررسی صحت و سقم خبر رها شدن 2 بیمار در اولویت قرار گیرد "سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی"طی یادداشتی خواستار در اولویت قرار گرفتن بررسی صحت و سقم خبر رها شدن دو بیمار پیش از هر اقدام دیگری در این زمینه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/3667.jpg بررسی,صحت,و,سقم,خبر,رها,شدن,2,بیمار,در,اولویت,قرار,گیرد Icana

متن یادداشت نماینده مردم مشهد و کلات و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که در روزنامه قدس خراسان رضوی منتشر شده به این شرح است:

اتفاقی که تحت عنوان رها شدن 2 بیمار در کنار اتوبانی در جنوب پایتخت در سایت‌های خبری روایت شده است برای من جای سوال دارد و اگر صحت و سقم آن بررسی و خبر تایید شود جای تاسف بسیار است چرا که تامین درمان مردم یک وظیفه حاکمیتی است و شانه‌ خالی کردن از آن پذیرفتنی نیست.

جای سوال از وقوع این ماجرا برای من بسیار است زیرا به عنوان یک پزشک جراح و یک نماینده مجلس عضو در کمیسیون بهداشت و درمان بر این مسئله آگاهم که منابع یارانه‌ای مختلفی در اختیار وزارت رفاه و تامین اجتماعی و همین‌طور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرد و این علاوه بر خدمات بیمه‌ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بنیاد بیماری‌های خاص، بنیادهای خیریه و نظایر آن است.

بنابراین چنین وضعی به معنای آن است که بالاخره کسی به سبب مخاطرات مالی در بیمارستان دولتی معطل درمان نخواهد ماند. ما حتی بیمه‌ای تحت عنوان «بیمه بستری تخت» داریم که مصدومان و بیماران را روی تخت پذیرش می‌کنیم و 75 درصد آن را تامین می‌کنیم و 25 درصد مابقی را هم اگر خود بیمار نتواند بپردازد بخش مددکاری بیمارستان فعال است. کمیته امداد نیز در این زمینه بودجه و اعتبار دارد و بیمارستان‌های دولتی در این زمینه توجیهند. این برای من عجیب است که چنین اتفاقی منتسب به بیمارستان امام خمینی باشد و اگر واقعا چنین بوده باشد باید مرتکبان و مسئولان بیمارستان یاد شده مجازات شوند. اما اول باید صحت و سقم ماجرا و اصل و ماهیت خبر بررسی شود. باز هم تاکید می‌کنم که تا اصل خبر بررسی نشود نمی‌توان درباره آن قضاوت کاملی کرد گو اینکه موضع‌گیری وزارت بهداشت و تشکیل کمیته بررسی، علاوه بر تایید خبر، کمک بزرگی در راستای روشن شدن آن خواهد بود.

ما نمایندگان مجلس و به‌ویژه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز به دقت این قضیه را پیگیر خواهیم بود زیرا همان‌طور که گفتم تامین سلامت و درمان مردم وظیفه‌ای حاکمیتی است و اصلا مقبول نیست که یک شهروند ایرانی به سبب هزینه‌های درمان از درمان باز بماند.

اینکه کسی بخواهد در بیمارستان خصوصی چند صد برابر تعرفه‌های درمانی پرداخت کند و خدمات ویژه‌ای بگیرد، جداست ولی هیچ‌کس در بیمارستان‌های دولتی نباید از درمان باز بماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet