روز مجلس
1390/02/06 09:32:46
سرویس صحن
قنبری در تذکر آیین‌نامه‌ای تاکید کرد:

لایحه بودجه 90 در مورد همه چیز است به جز بودجه

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه شیوه تبصره‌نویسی در لوایح بودجه منسوخ شده است، گفت: این لایحه در رابطه با همه چیز است جز بودجه.
لایحه بودجه 90 در مورد همه چیز است به جز بودجه نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه شیوه تبصره‌نویسی در لوایح بودجه منسوخ شده است، گفت: این لایحه در رابطه با همه چیز است جز بودجه. https://cdn.icana.ir/d/019/267.jpg لایحه,بودجه,90,در,مورد,همه,چیز,است,به,جز,بودجه Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، داریوش قنبری در جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه -6 اردیبهشت- و در نخستین نشست بررسی لایحه بودجه 90 در مجلس، با استناد به مواد 134 و 141 آیین‌نامه داخلی مجلس، بر عمل به مواد آیین‌نامه تاکید کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس باید به‌عنوان قانون در مجلس رعایت شود، افزود: زمانی که ما دولت را ملزم به رعایت قانون می‌کنیم، خودمان نیز باید به آیین‌نامه داخلی مجلس به‌عنوان قانون عمل کنیم.

وی ادامه داد: این لایحه‌ای که تحت عنوان لایحه بودجه 90 به مجلس ارائه شده است، درباره همه چیز است به جز بودجه. در واقع این لایحه قانون تنظیم مقررات مالی دولت است.

قنبری همچنین با اشاره به ماده 141 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: این لایحه 35 صفحه‌ای نیاز به این همه ماده واحده ندارد، در صورتی که در گذشته تاکید کرده بودیم که این شیوه تبصره‌نویسی باید منسوخ شود؛ اما هنوز لایحه بودجه به آن معنا که در ادبیات بودجه‌نویسی مطرح است، تلقی نمی‌شود.

علی لاریجانی رئیس قوه مقننه تذکر قنبری را وارد ندانست و تصریح کرد: نحوه بودجه‌نویسی همیشه به همین صورت بوده است و شما آن مواردی را که فکر می‌کنید خارج از بحث بودجه است می‌توانید پیشنهاد حذف آنها را بدهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet