شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/06 10:38:37
سرویس سیاسی

بیانیه مجلس سنای بحرین علیه ایران

مجلس سنای بحرین در بیانیه ای ادعاهای تکراری مقامات این کشور علیه ایران را مطرح کرد.
بیانیه مجلس سنای بحرین علیه ایران مجلس سنای بحرین در بیانیه ای ادعاهای تکراری مقامات این کشور علیه ایران را مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/883.jpg بیانیه,مجلس,سنای,بحرین,علیه,ایران Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir)  به نقل از روزنامه الایام چاپ منامه،‌ مجلس سنای بحرین روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه ای ضمن طرح دوباره ادعای دخالت ایران در امور داخلی بحرین آن را اقدامی مخالف اصول همسایگی، قوانین و هنجارهای بین‌المللی، منشور سازمان ملل متحد و سازمان کنفرانس اسلامی خواند.
قرار است نسخه ای از این بیانیه به مجلس شورای اسلامی ایران و دیگر پارلمان های جهان ارسال شود.
ایران بارها ضمن حمایت از حق اعتراض مسالمت آمیز مردم بحرین برای دست یابی به حقوق خود، از سرکوب خشن و خونین این اعتراضات انتقاد کرده است.
مجلس شورا (سنا) بحرین در این بیانیه مدعی شده است: انتظار می رفت اظهارت اخیر مقامات مجلس شورای اسلامی ایران و دیگر مقام‌های این کشور در راستای افزایش اعتماد و همکاری‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و حفظ امنیت و ثبات در منطقه باشد اما این سخنان در مسیر دخالت آشکار در امور داخلی  بحرین و در تعارض با ماهیت روابط و توافقنامه‌های مشترک و روابط بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و ملت‌های آن است.
ادعاهای بحرین علیه ایران در حالی مطرح می شود که نظامیان سعودی با ورود به خاک بحرین، در سرکوب مردم معترض این کشور مشارکت دارند.
در ادامه این بیانیه ادعا شده است: از اظهارات و مداخلات پی در پی ایران در بحرین  اظهار تاسف می کنیم. مجلس سنای بحرین با اشاره به این موضوع که روابط کشورهای جنوب خلیج فارس فراتر از توافقات وهمکاری‌ها و بر اساس روابط تاریخی مبتنی بر پیوندهای درونی و تاریخ مشترک است اعلام کرد بحرین هرگونه انتقاد و هجمه ای را علیه عربستان سعودی نمی پذیرد. بحرین همچنین درخواست ها برای خروج نظامیان نیروهای مشترک شورای همکاری خلیج فارس را غیرقابل پذیرش می داند.
نیروهای مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره با حضور نظامیان عربستان سعودی، امارات و قطر، برای مشارکت در سرکوب اعتراضات مردمی بحرین در این کشور مستقر شده اند.
بحرین از چند ماه گذشته تاکنون صحنه اعتراضات مردمی است. نیروهای دولتی اخیرا ضمن سرکوب مردم معترض در بحرین، به تخریب مساجد ، حسینیه ها و آتش زدن قرآن نیز اقدام کرده اند.
تمامی اعضای مجلس مشورتی (سنا) بحرین توسط پادشاه منصوب می شوند.
پارلمان بحرین از دو مجلس نمایندگان و شورا (سنا) تشکیل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet