ایام محرم 1398
1390/02/06 10:06:25
سرویس صحن
مصباحی مقدم در موافقت با لایحه بودجه 90/ کامل

درآمد 62 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها محقق نمی‌شود

مصباحی مقدم با بیان اینکه درآمد ۶۲ هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها محقق نمی‌شود، گفت: سال گذشته نیز دولت نخست هزینه کرد، اما درآمد پیش‌بینی شده را کسب نکرد.
درآمد 62 هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها محقق نمی‌شود مصباحی مقدم با بیان اینکه درآمد 62 هزار میلیارد تومانی دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها محقق نمی‌شود، گفت: سال گذشته نیز دولت نخست هزینه کرد، اما درآمد پیش‌بینی شده را کسب نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2448.jpg درآمد,62,هزار,میلیارد,تومانی,هدفمندی,یارانه‌ها,محقق,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، "غلامرضا مصباحی مقدم" در جلسه علنی امروز مجلس  سه شنبه ـ 6 اردیبهشت ـ  در موافقت با لایحه بودجه 90 گفت: برای نخستین بار درآمد و هزینه های عمومی نسبت به لایحه بودجه پیشنهادی دولت کاهش یافت در صورتی که همیشه این رقم در تلفیق افزایش می یافت.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: 2 هزار میلیارد تومان به بخش سلامت تخصیص یافت و اعتبار مالی بنیه دفاعی کشور نیز تقویت شد.

وی افزود: بودجه های بی حساب و کتاب مانند شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، خانه ایران در کشورهای مختلف و... حذف شد. برای جذب 5 هزار قاضی اعتبار لازم لحاظ شد.

نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: 20 درصد از درآمد فروش نفت به صندوق توسعه ملی خواهد رفت و 2 میلیارد دلار تسهیلات برای توسعه حمل و نقل ریلی و درون‌شهری و عمومی قبل از واریز به خزانه تخصیص می‌یابد.

وی ادامه داد: تجهیز و نوسازی مدارس اعتبار هزار میلیارد تومانی گرفت و برای سرمایه‌گذاری در چاه‌های نفت و حفظ تولید آن بودجه لازم لحاظ شد.

مصباحی مقدم یادآور شد: تامین آب شرب روستاها، حل معضل ریزگردها، ارائه تسهیلات برای آزادی زندانیان و دیه شخص ثالث اعتبارات جداگانه‌‌ای را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: اتکا بودجه جاری به نفت تا پایان برنامه پنجم توسعه باید کاهش می‌یافت اما در لایحه بودجه 90 به این امر توجه نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: 62 هزار میلیارد تومان درآمد ازمحل هدفمندی یارانه‌ها که در لایحه بودجه آمده است به هیچ عنوان تامین نخواهد شد و همانند سال گذشته هزینه‌ها پرداخت اما درآمد به سطح پیش‌بینی‌ شده نمی‌رسد.

وی ادامه داد: بودجه عمرانی لایحه بودجه عمرانی غیرواقعی و گزاف دیده شده اما به هر روی مجلس به کلیات لایحه رای دهد در جزئیات نقاط ضعف‌ها برطرف خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet