خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 10:59:54
سرویس سیاسی

قانون اساسی مصوب پارلمان مجارستان به امضای رئیس جمهور رسید

رئیس‌جمهور مجارستان مصوبه جنجال‌برانگیز پارلمان این کشور در تایید قانون اساسی جدید را امضا و تایید کرد.
قانون اساسی مصوب پارلمان مجارستان به امضای رئیس جمهور رسید رئیس‌جمهور مجارستان مصوبه جنجال‌برانگیز پارلمان این کشور در تایید قانون اساسی جدید را امضا و تایید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/564.jpg قانون,اساسی,مصوب,پارلمان,مجارستان,به,امضای,رئیس,جمهور,رسید Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری فرانسه، "پال اسمیت" رئیس‌جمهور مجارستان روز گذشته (دوشنبه)‌ باوجود انتقادات بسیار گروه‌های مدنی، سازمان‌های حقوقی و احزاب مخالف از تصویب قانون اساسی جدید در پارلمان این کشور ، مصوبه پارلمان را امضا و تایید کرد.
قانون اساسی جدید مجارستان که هفته گذشته به تصویب نمایندگان پارلمان رسید از ابتدای سال 2012 میلادی اجرایی می شود.
بر اساس قانون اساسی جدید و مناقشه‌برانگیز مجارستان قدرت دادگاه قانون اساسی درباره مشکلات بودجه و مالیات افزایش پیدا خواهد کرد و به رئیس‌جمهور قدرت صدور انحلال پارلمان در صورت عدم تصویب بودجه را می‌دهد.
حزب مخالف در پارلمان مجارستان قانون اساسی جدید را باعث افزایش قدرت دولت می‌داند.
حزب راست میانه‌رو (حاکم) در پارلمان مجارستان که دو سوم کرسی‌های پارلمان را در اختیار دارد با تدوین این قانون اساسی جدید، اعلام کرد: قانون اساسی جدید روند رسیدن به دموکراسی را که از سال 1989 آغاز شده بود  تسریع خواهد کرد.
حزب حاکم کمونیست در مجارستان در سال 1989 میلادی سقوط کرد.
از سوی دیگر هزاران نفر از شهروندان مجارستانی جمعه گذشته علیه قانون اساسی جدید  این کشور تظاهرات اعتراض‌آمیز گسترده‌ای را به راه انداختند.
به گفته گروه‌های حقوق بشری، قانون اساسی جدید که قرار است از ابتدای اول ژانویه (11 دی) سال 2012 میلادی اجرا شود باعث ضعیف شدن روند رسیدن به دموکراسی خواهد شد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet