شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/06 10:36:12
سرویس صحن
ابطحی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90:

درآمد حاصل از فروش نفت خام در بودجه 90 شفاف‌سازی شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۹۰ خواستار شفاف‌سازی درآمد حاصل از فروش نفت خام در بودجه سال ۹۰ شد و تاکید کرد: باید قیمت نفت واقعی شود و برآوردهای واقعی از مصارف شرکت ملی نفت ارائه گردد.
درآمد حاصل از فروش نفت خام در بودجه 90 شفاف‌سازی شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90 خواستار شفاف‌سازی درآمد حاصل از فروش نفت خام در بودجه سال 90 شد و تاکید کرد: باید قیمت نفت واقعی شود و برآوردهای واقعی از مصارف شرکت ملی نفت ارائه گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/320.jpg درآمد,حاصل,از,فروش,نفت,خام,در,بودجه,90,شفاف‌سازی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سید محمدجواد ابطحی" در جلسه علنی امروز مجلس (6 اردیبهشت)، در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 90 با بیان اینکه گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه 90 اسف‌انگیز‌تر از لایحه بودجه‌ای است که دولت تقدیم کرد گفت: عدم توجه به قانون برنامه پنجم در گزارش کمیسیون تلفیق مشهود است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس ادامه داد: اصل مهمی که در بودجه سال 90 باید به آن توجه کرد عملیاتی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها و درآمد حاصل از فروش نفت خام است که تا سال 83 به کلی انکار می‌شود و در زمان دولت نهم دولت مجبور به اقرار آن شد.

وی خواستار شفاف‌سازی درآمد حاصل از فروش نفت خام در بودجه سال 90 شد و تاکید کرد: باید قیمت نفت واقعی شود و برآوردهای واقعی از مصارف شرکت ملی نفت ارائه گردد.

ابطحی ادامه داد: در برنامه پنجم به ادغام وزارتخانه‌ها اشاره شده است. آیا نباید در بودجه 90 این موضوع دیده شود.

وی افزود: ما تشکیل وزارتخانه‌ تربیت بدنی و جوانان را مصوب کردیم و این قانون باید در بودجه 90 دیده می‌شد اما کمیسیون تلفیق برای سازمان تربیت بدنی بودجه تصویب کرده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در واکنش به این اظهارات ابطحی گفت: در بودجه‌ای که دولت تقدیم کرده بود سازمان تربیت بدنی بود اما این در کمیسیون تلفیق اصلاح شد و برای سازمان تربیت بدنی بودجه در نظر گرفته نشده است.

ابطحی پس از شنیدن پاسخ لاریجانی اظهار داشت: حذف اضافه‌های کمیسیون تلفیق عادلانه بود.

ابطحی در ادامه مخالفت خود با گزارش کمیسیون تلفیق از کلیات بودجه 90 گفت: چرا اعتبارات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را کم کرده‌اید. این شورا نشان اقتدار کشور است. شما با مسئولان آن مشکل دارید، اما با اصل این شورا نباید این رفتار را داشته باشید.

وی همچنین نسبت به کاهش اعتبارات توسعه روستاها اعتراض کرد و گفت: می‌خواهید مهاجرت به تهران و اصفهان را زیاد کنید؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet