خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 11:05:42
سرویس اجتماعی
عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار:

سازمان حفاظت از محیط زیست دچار انفعال شده است

عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس، گفت: این فراکسیون تلاش می‌کند حساسیت‌هایی را در سازمان حفاظت از محیط زیست به وجود بیاورد چرا که در حال حاضر در این حوزه با مشکلات عدیده‌ای ‌روبرو هستیم ، با این حال صدایی از سازمان محیط زیست نمی‌شنویم.
سازمان حفاظت از محیط زیست دچار انفعال شده است عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس، گفت: این فراکسیون تلاش می‌کند حساسیت‌هایی را در سازمان حفاظت از محیط زیست به وجود بیاورد چرا که در حال حاضر در این حوزه با مشکلات عدیده‌ای ‌روبرو هستیم ، با این حال صدایی از سازمان محیط زیست نمی‌شنویم. https://cdn.icana.ir/d/019/1914.jpg سازمان,حفاظت,از,محیط,زیست,دچار,انفعال,شده,است Icana

"سید علی موسوی مبارکه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: به دلیل بررسی لایحه بودجه در سال 90 بیشتر نمایندگان مجلس خود را درگیر برنامه‌های فراکسیون‌ها نخواهند کرد، خبری هم از برنامه‌های جدید فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار نیست.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال جدید برای برگزاری جلسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار اطلاع رسانی نشده و اگر هم جلسه‌ای برگزار شده باشد، دعوت نشده‌ایم وقتی برای برگزاری جلسه اعلام آمادگی نشود بنابراین اولویت‌های آن نیزمشخص نخواهد شد.

وی ادامه داد: این فراکسیون قصد دارد حساسیت‌هایی را در سازمان محیط زیست به وجود بیاورد چرا که در حال‌حاضر در این حوزه با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم و از این سازمان عکس‌العمل خاصی را مشاهده نمی‌کنیم.

وی همچنین افزود: دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی در رسانه‌ها به طور مداوم نسبت به برخی مسائل اعتراض می‌کنند و حتی پیشنهاداتی را مطرح می‌کنند اما صدایی از سازمان محیط زیست نمی‌شنویم، در حالی که تهران و کلانشهرها به تمهیدات سازمان حفاظت از محیط زیست بیش از پیش نیاز دارند، این در حالی است که فعالیت‌های این سازمان بسیار کم رنگ شده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم این عزیزان برنامه‌های خود را به گوش مردم برسانند چرا که سلامتی مردم در گرو تلاش، فعالیت‌ها‌، پیش‌بینی‌ها و پیشگیری این عزیزان است.

بررسی وضعیت محیط زیست و منابع طبیعی کشور براساس شاخص‌های ملی و سند چشم انداز و برنامه‌های پنج ساله را جزء اهداف فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار است، همچنین پیشنهاد طرح‌ها و راهکارهای لازم جهت اصلاح قوانین و رفع خلاء‌های قانونی موجود و حرکت در مسیر دستیابی به توسعه پایدار و ارائه پیشنهادات و اصلاحیه‌های لازم، تعامل و ارتباط با سازمان‌ها، تشکل‌ها و افراد متخصص حقیقی و حقوقی و مجامع بین‌المللی در جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌ها را در دستور کار خود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet