خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/06 10:50:00
سرویس صحن
حیدرپور در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90:/ کامل

توسعه اسلامی ـ ایرانی در لایحه بودجه مهجور است

نماینده شهررضا با اشاره به نقایص لایحه بودجه ۹۰، یادآور شد: توسعه اسلامی ـ ایرانی مورد تاکید قانون برنامه پنجم در لایحه بودجه مهجور است.
توسعه اسلامی ـ ایرانی در لایحه بودجه مهجور است نماینده شهررضا با اشاره به نقایص لایحه بودجه 90، یادآور شد: توسعه اسلامی ـ ایرانی مورد تاکید قانون برنامه پنجم در لایحه بودجه مهجور است. https://cdn.icana.ir/d/019/716.jpg توسعه,اسلامی,ـ,ایرانی,در,لایحه,بودجه,مهجور,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، "عوض حیدرپورشهرضایی" در جلسه علنی امروز سه شنبه ـ 6 اردیبهشت ماه ـ مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90 ، گفت: برنامه پنجم به مقوله فرهنگ توجه ویژه دارد، اما هیچ اشاره ای در گزارش کمیسیون تلفیق و لایحه بودجه به این مسئله نشده است.

نماینده شهرضا و سمیرم سفلی تصریح کرد: سیاست های ابلاغی کلی در حوزه اقتصاد در مباحث و مسائل اقتصادی لایحه بودجه لحاظ نشده است.

حیدرپور تصریح کرد: با وجود آن که بررسی و تصویب برنامه پنجم توسعه سال گذشته  وقت بسیاری از مجلس  گرفت؛ اما این قانون، در لایحه بودجه 90 مهجور مانده است.

نماینده شهرضا یادآور شد: برنامه پنجم توسعه  در خیلی از زمینه ها به توسعه اسلامی ـ ایرانی تاکید دارد، اما در بودجه 90 جز توسعه منشور قرآنی به چیز دیگری اشاره نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: در زمینه اشغال جوانان، سلامت، کمک به ایثارگران، افزایش حقوق و دستمزد، درآمد 62 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها روشن و شفاف عمل نشده است.

وی ادامه داد: برخی پروژه ها در کمیسیون تلفیق مصوب نشد؛ اما در گزارش آن درج شده که خوب است، اعضای کمیسیون تلفیق دنبال حل مسائل حوزه انتخابیه خود نباشند.

این نماینده مجلس هشتم تاکید کرد: پیمانکاران باید طلب خود را دریافت کنند تا به خاک سیاه ننشینند، اما ردیف شفافی برای این مساله لحاظ نشده است.

وی افزود: اشتغال، بهره وری و بهبود شرایط کسب و کار که در برنامه پنجم توسعه به خوبی شرایط آن تعریف شده، در لایحه بودجه سال 90 که به عنوان جهاد اقتصادی نامگذاری شده، اثری از آنها دیده نمی شود. در حالی که مقوله یاد شده لازمه رسیدن به اهداف جهاد اقتصادی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet