هدر موبایل
1390/02/06 11:05:00
سرویس صحن
نماینده مردم فلاورجان در موافقت با کلیا لایحه بودجه 90 / کامل

انعطاف‌پذیری نقطه مثبت بودجه 90 است

نماینده مردم فلاورجان در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۰، انعطاف‌پذیری این بودجه را از نکات مثبت آن یاد کرد و گفت: در صورت عدم نیاز به اعتباربخشی از بودجه، این اعتبارات معطل نمی‌مانند و به ردیف‌های دیگر بودجه اختصاص می‌یابند.
انعطاف‌پذیری نقطه مثبت بودجه 90 است نماینده مردم فلاورجان در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90، انعطاف‌پذیری این بودجه را از نکات مثبت آن یاد کرد و گفت: در صورت عدم نیاز به اعتباربخشی از بودجه، این اعتبارات معطل نمی‌مانند و به ردیف‌های دیگر بودجه اختصاص می‌یابند. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg انعطاف‌پذیری,نقطه,مثبت,بودجه,90,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "سیدناصری موسوی لارگانی" در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه 6 اردیبهشت ماه ـ  مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90، گفت: با توجه به نام‌گذاری سال جاری با عنوان سال جهاد اقتصادی، جهت گیری این لایحه، سمت و سوی این شعار را گرفته است.

نماینده فلاورجان با اشاره به افزایش بودجه عمرانی در لایحه بودجه 90، خاطرنشان کرد: با افزایش بودجه عمرانی کشور، می توان شاهد افتتاح پروژه های عمرانی بسیاری در سال جاری باشیم.

وی با بیان این موضوع که توجه به مشکلات حوزه کشاورزی یکی از دغدغه های مطرح شده از جانب مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس بود، گفت: توسعه صندوق کشاورزی ملی به صورت غیرارزی از دیگر محاسن بودجه 90 است که می تواند تا حدودی در جهت رفع مشکلات این حوزه عمل کند.

موسوی لارگانی در ادامه به بیان نقاط مثبت و ارزشمند لایحه بودجه 90 پرداخت و تصریح کرد: اختصاص 8 درصد از اعتبارات تمکل دارایی‌ها به آبادانی روستاها با توجه به وضعیت نامناسب این مناطق، اقدامی ارزشمند تلقی می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: تصویب به وثیقه گذاشتن طرح در قبال دریافت تسهیلات ارزی را می توان به عنوان مکانیزم مناسبی برای فعال کردن پروژه ها نام برد.

وی افزود: افزایش 67 درصدی اعتبارات پژوهشی در سال 90 نسبت به سال گذشته از جمله نقاط روشن این بودجه است.

موسوی همچنین افزایش اعتبارات بخش سلامت  را از جمله نکات مثبت بودجه 90 دانست و در تشریح آن گفت: تخصیص 2 هزار میلیارد بودجه به بخش سلامت کشور می تواند تحول چشمگیری را در این حوزه ایجاد کند.

وی در پایان با اشاره به تخصیص یک درصد از اعتبارات مصوب سازمان های استانی و ملی به وزارت ورزش، گفت: در بودجه مشکلاتی وجود دارد که می تواند با بیان پیشنهادهای مناسب آن را رفع و رجوع کرد ولی در مرحله اول شایسته است که نمایندگان کلیات آن را تایید کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet