هدر موبایل
1390/02/06 11:33:14
سرویس صحن
امیدوار رضایی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90/ کامل

افزایش اعتبارات حوزه سلامت از مزایای بودجه 90 است

عضو هیات رئیسه مجلس افزایش اعتبارات حوزه سلامت را از ویژگی‌های بودجه ۹۰ دانست و تاکید کرد: در بودجه سال ۹۰ ، دو هزار میلیارد به بخش سلامت، ۴۱۰ میلیارد برای بیمارستان‌های روانی و سوختگی و ۲ هزار میلیارد تومان به کمیته امداد اضافه شده است تا دیگر شاهد رها کردن بیماران در کنار خیابان نباشیم.
افزایش اعتبارات حوزه سلامت از مزایای بودجه 90 است عضو هیات رئیسه مجلس افزایش اعتبارات حوزه سلامت را از ویژگی‌های بودجه 90 دانست و تاکید کرد: در بودجه سال 90 ، دو هزار میلیارد به بخش سلامت، 410 میلیارد برای بیمارستان‌های روانی و سوختگی و 2 هزار میلیارد تومان به کمیته امداد اضافه شده است تا دیگر شاهد رها کردن بیماران در کنار خیابان نباشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/1378.jpg افزایش,اعتبارات,حوزه,سلامت,از,مزایای,بودجه,90,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "امیدوار رضایی میرقائد" در جلسه علنی امروز مجلس سه‌شنبه (6 اردیبهشت) در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 90 اظهار داشت: بحث بر سر کلیات لایحه بودجه 90 است ولی مخالفان بیشتر در خصوص جزئیات آن صحبت کرده‌اند.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس با استفاده از اصل 52 قانون اساسی گفت: این دولت است که باید بودجه را براساس برنامه پنجم به مجلس تقدیم کند و مجلس نیز براساس قانون به بررسی جزئیات این لایحه می‌پردازد.

وی با بیان اینکه تنها بودجه سال 90 نیست که مشکلات دارد، گفت: بیماری و آسیب بودجه‌ریزی در موارد مختلف و در بودجه‌های سال‌های گذشته نیز دیده شده است اما با توجه به کمبود وقت و شرایط خاص کشور و منطقه ما باید تکلیف دستگاه‌ها را روشن کنیم و بودجه مورد نیاز آنها را بپردازیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه به بیان ویژگی‌های مثبت بودجه 90 پرداخت و گفت: توجه به بخش سلامت و علم و فناوری و پژوهشی که در قانون برنامه پنجم احکام مختلفی برای آن در نظر گرفته شد از نکات مثبت بودجه 90  است.

وی افزود: باید به فکر سرویس‌دهی به بیماران بی‌بضاعت و تربیت نیروی متخصص پزشکی بود که در بودجه 90 برای آن ردیف مجزایی منظور شده است.

وی همچنین توجه به جمع‌آوری کالاهای مضر برای سلامت، توجه به بودجه خودگردانی بیمارستان‌ها را از مزایای دیگر بودجه دانست و گفت: در بودجه سال 90 ، دو هزار میلیارد به بخش سلامت، 410 میلیارد برای بیمارستان‌های روانی و سوختگی و 2 هزار میلیارد تومان به کمیته امداد اضافه شده است تا دیگر شاهد رها کردن بیماران در کنار خیابان نباشیم.

وی همچنین استفاده از حساب ذخیره ارزی برای نوسازی مدارس را از ویژگی‌های این لایحه دانست و از نمایندگان خواست تا به کلیات بودجه رای مثبت دهند تا جزئیات آن را اصلاح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet