حلول ماه ربیع الاول
1390/02/06 11:44:21
سرویس صحن
حسن‌پور در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90/ کامل

توجه به سرمایه‌گذاری داخلی و اصل 44 مهمترین ویژگی بودجه 90 است

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی توجه به مسائل اقتصادی و اصل ۴۴ قانون اساسی را مهم‌ترین ویژگی و برجستگی لایحه بودجه ۹۰ عنوان کرد و افزود: امیدواریم با توجه و عنایت نمایندگان در صحن نواقص این لایحه برطرف شود.
توجه به سرمایه‌گذاری داخلی و اصل 44 مهمترین ویژگی بودجه 90 است نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی توجه به مسائل اقتصادی و اصل 44 قانون اساسی را مهم‌ترین ویژگی و برجستگی لایحه بودجه 90 عنوان کرد و افزود: امیدواریم با توجه و عنایت نمایندگان در صحن نواقص این لایحه برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/390.jpg توجه,به,سرمایه‌گذاری,داخلی,و,اصل,44,مهمترین,ویژگی,بودجه,90,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "شهباز حسن پور بیگلری" در جلسه امروز ـ سه شنبه 6 اردیبهشت ـ مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90 با بیان این که اگر بودجه دارای نواقصی است با مشارکت نمایندگان برطرف خواهد شد، اظهار کرد: برجستگی های این لایحه به خصوص در مسائل اقتصادی و اصل 44 قانون اساسی با توجه به این که امسال سال جهاد اقتصادی است، بسیار زیاد است.

وی با بیان این که محرومیت زدایی از ابتدای دولت های نهم و دهم در دستور کار این دو دولت قرار گرفت گفت: از اوایل انقلاب اسلامی محرومیت زدایی همواره در دستور کار همه دولت ها و مجالس بوده  و ما امیدواریم تا پایان سال 1390 محرومیت زدایی به طور کامل در کشور محقق شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی تقویت تولیدات داخلی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در همه سطوح را از ویژگی های لایحه بودجه 90 برشمرد و تصریح کرد: توجه به صادرات غیرنفتی که بخشی از آن با توجه به عنایت های خاص نمایندگان در برنامه پنجم صورت گرفت در لایحه بودجه دیده شده است.

حسن پور ادامه داد: مساعدت و تحقق اهداف مهم اقتصادی به ویژه برای اشتغال دو و نیم میلیون نفر از جوانان از جمله مسائلی است که امیدواریم امسال و با توجه به این که در این لایحه توجه زیادی به آن شده، محقق شود.

وی همچنین به اعتبارات بخش مسکن در لایحه بودجه 90 اشاره کرد و گفت: توجه به احداث مسکن و رونق بیشتر آن همچنین کنترل و مهار نرخ مسکن در کشور به طور ویژه ای در این لایحه لحاظ شده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر ادامه داد: انتشار اوراق مشارکت، استفاده از حساب ذخیره ارزی، توجه به بخش کشاورزی و بهبود فضای کسب و کار و کمک به افزایش بودجه صندوق توسعه ملی که به جرات می توان گفت در صد سال اخیر تا این اندازه توجه به بخش خصوصی و تسهیلات به سرمایه گذاران داخلی نبوده است در لایحه بودجه 90 حرکت خوب و رو به جلویی صورت گرفته است.

حسن پور با تاکید بر این که توجه به مسائل و مشکلات ایثارگران جزو وظایف مهم است، تصریح کرد: با توجه به پیش بینی و تصمیمات کمیسیون تلفیق امیدواریم در صحن نیز نمایندگان مجلس توجه و عنایت ویژه ای نسبت به اعتبارهای مربوط به ایثارگران داشته باشند.

به گفته حسن پور توجه و رسیدگی به مسائل و مشکلات تعاونی ها، توجه به امر مهندسی به عنوان نیاز مناطق محروم، سلامت جسم و روح جوانان و همچنین توجه به بخش کشاورزی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی جزو دیگر برجستگی های لایحه بودجه 90 است.

این عضو کمیسیون اقتصادی همچنین تاکید کرد: در بحث گازرسانی به شهرها نیز توجه خاصی به روستاها به عنوان یکی از حقوق‌شان شده که با توجه به این که ایران دارای مهم ترین ذخایر گاز و نفت است، زیبنده نیست که بیش از 50 درصد از مردم کرمان از این نعمت الهی برخوردار نباشند.

وی یادآور شد: تامین بیش از هزار میلیارد تومان برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و افرادی که به دلیل جرایم غیرعمدی در زندان ها هستند در این لایحه آمده است.

این عضو اصولگرای مجلس تقسیم بودجه استانی در لایحه بودجه 90 را براساس شاخص ها عنوان کرد و افزود: این تقسیم بودجه به صورت عادلانه و نه براساس چانه زنی و چالش بوده است.

وی همچنین تاکید بر رشد فضایل اخلاقی و آرمان های انقلاب اسلامی و تحقق تمام بودجه های مصوب کارگروه های فرهنگی در لایحه بودجه 90 و همچنین کاهش فاصله طبقاتی در جهت اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را از دیگر ویژگی های لایحه بودجه 90 برشمرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet