هدر موبایل
1390/02/06 12:01:44
سرویس صحن
کمالیان در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90/ کامل

در لایحه،1000میلیارد تومان به طرح‌های فاقد مطالعه اختصاص یافته است

نماینده قوچان و فاروج با اشاره به بی‌توجهی کمیسیون تلفیق به بودجه نظامی کشور گفت: با توجه به اتفاقات منطقه این نیاز احساس می‌شد که اعضای کمیسیون تلفیق به بودجه نظامی بیشتر اهمیت می‌دادند. نکته‌ای که به دلیل بی‌توجهی شاهد ضعف بودجه نظامی در این لایحه است.
در لایحه،1000میلیارد تومان به طرح‌های فاقد مطالعه اختصاص یافته است نماینده قوچان و فاروج با اشاره به بی‌توجهی کمیسیون تلفیق به بودجه نظامی کشور گفت: با توجه به اتفاقات منطقه این نیاز احساس می‌شد که اعضای کمیسیون تلفیق به بودجه نظامی بیشتر اهمیت می‌دادند. نکته‌ای که به دلیل بی‌توجهی شاهد ضعف بودجه نظامی در این لایحه است. https://cdn.icana.ir/d/019/2434.jpg در,لایحه،1000میلیارد,تومان,به,طرح‌های,فاقد,مطالعه,اختصاص,یافته,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "نصرالله کمالیان" در جلسه علنی امروز - سه شنبه-  در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90، گفت: از اساس با شیوه برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی کنونی مخالف هستم و باید به منظور فعالیت مناسب در این حوزه در جهت استقلال سازمان برنامه‌ریزی از دولت گام برداشت.

 نماینده مردم فاروج در مجلس شورای اسلامی به بیان نقاط منفی لایحه بودجه 90 پرداخت و خاطرنشان کرد: افزایش بندهای بودجه از سوی کمیسیون تلفیق بی‌توجهی به شاخص‌های توسعه و ضمانت اجرای پرداخت یارانه‌ها از جمله نقاط مبهم این لایحه است.

وی با اشاره به افزایش بندهای لایحه بودجه 90 در کمیسیون تلفیق، گفت: با وضع موجود لایحه کنونی با مشکلات ماهیتی روبه‌رو است. لایحه بودجه باید حداکثر در چند بند خلاصه شود. نکته‌ای که در رابطه با این لایحه به دست فراموشی سپرده شده است.

کمالیان تصریح کرد: لایحه ارائه شده از سوی دولت به کمیسیون تلفیق دارای 40 بند بود و انتظار می‌رفت که کمیسیون تلفیق بندهای زائد آن را حذف یا ادغام کند، اما کمیسیون تلفیق تنها 3 بند آن را حذف و بیش از 50 بند به آن اضافه کرد.

نماینده مردم قوچان با اشاره به تصویب بخش‌هایی از بودجه که مخالف برنامه پنجم توسعه بود، افزود: برنامه پنجم توسعه نیز در کمیسیون تلفیق بررسی و به نتیجه رسیده بود. جای سوال دارد چرا بخش‌هایی از بودجه که در مخالفت با این برنامه هستند از سوی اعضای کمیسیون تلفیق مورد موافقت قرار گرفته است.

وی با اشاره به عدم چاپ پیشنهادهای ارائه شده نمایندگان در لایحه کنونی، گفت: توازن شاخص‌های توسعه یکی از ملزومات برنامه پنجم توسعه است که در لایحه بودجه 90 مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. شیوه‌ای که موجب می‌شود استان‌های توانمند، روزبه‌روز تواناتر شوند و استان‌های محروم از امکانات کافی برخوردار نشوند.

کمالیان نسبت به کسری بودجه در سال جاری اشاره کرد و گفت: گزارش کمیسیون تلفیق 4 میلیون و 300 هزار بشکه نفت برای فروش در نظر گرفته است. میزان درآمد با کسر 20 درصد در صندوق توسعه ملی و 14.5 درصد سهم شرکت نفت مسلماً با آنچه که در لایحه پیشنهادی پیش‌بینی شده است تفاوت فاحشی خواهد داشت.

وی افزود: در لایحه پیشنهادی یک‌هزار میلیارد تومان به طرح‌ها و پروژه‌های نامناسب و فاقد مطالعه اختصاص یافته است. اقدامی که می‌تواند موجب کاهش پروژه‌های عمرانی شود.

کمالیان در پایان تصریح کرد: رسیدن به اهداف توسعه پنجم نیازمند توجه به شاخص‌هایی همچون اشتغال، کاهش تورم، توسعه فناوری و... است. نکته‌ای که با تکیه بر این لایحه بودجه دستیابی به آن ممکن نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet