هدر موبایل
1390/02/06 12:12:45
سرویس صحن
امین شعبانی در مخالف با لایحه بودجه 90:

حجم نقدینگی در بودجه سنواتی افزایش یافته است

عضو کمیسیون عمران در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۹۰ با بیان اینکه این لایحه با کسری بودجه روبه‌رو می‌شود، گفت: حجم نقدینگی در بودجه سنواتی افزایش چشمگیری داشته که باعث تورم، رکود و بیکاری در کشور می‌شود.
حجم نقدینگی در بودجه سنواتی افزایش یافته است عضو کمیسیون عمران در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90 با بیان اینکه این لایحه با کسری بودجه روبه‌رو می‌شود، گفت: حجم نقدینگی در بودجه سنواتی افزایش چشمگیری داشته که باعث تورم، رکود و بیکاری در کشور می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/503.jpg حجم,نقدینگی,در,بودجه,سنواتی,افزایش,,یافته,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "امین شعبانی" در جلسه علنی امروز مجلس سه‌شنبه (6 اردیبهشت) در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90 گفت: بودجه، سند دخل و خرج کشور است و باید به‌گونه‌ای تدوین شود که دچار کسری نشویم.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در 6 سال ریاست جمهوری احمدی‌نژاد ارقام هزینه‌ها و درآمدها تحقق نیافته و هر سال با کسری بودجه روبه‌رو بوده‌ایم.

این نماینده تاکید کرد: حجم نقدینگی در بودجه سنواتی افزایش چشمگیری داشته که باعث تورم، رکود و بیکاری در کشور می‌شود.

به گفته نماینده مردم سنندج، هدفمندی یارانه‌ها و افزایش درآمدی این قانون در سال 90 عامل دیگری خواهد بود تا در کشور شاهد تورم، رکود اقتصادی و بیکاری شویم.

شعبانی با بیان اینکه کسب درآمدها از مالیات از سال 89 غیرواقعی بود تاکید کرد: با افزایش کسب درآمد از دریافت مالیات در سال 90 افزایش یافته که با توجه به تجربه سال گذشته می‌گویم این رقم نیز غیرواقعی است.

عضو کمیسیون عمران با اشاره به بودجه عمرانی سال 90 و افزایش آن به 47 هزار میلیارد تومانی آن، تصریح کرد: به طور متوسط هر ساله 15 درصد بودجه عمرانی به بودجه جاری کشور منتقل می‌شود.

به گفته این نماینده دلیل انتقال 15 درصدی بودجه عمرانی به هزینه‌های جاری کشور، کسری بودجه و برنامه‌ریزی نادرست هزینه‌ها و درآمدها است.

شعبانی ادامه داد: در این بین برای بودجه و اعتبار عمرانی کشور خواب های دیگری نیز دیده شده از جمله اینکه از 47 هزار میلیارد تومان 20 هزار میلیارد آن به صورت متفرقه در اختیار سازمان ها، نهادها و وزارتخانه ها قرار گرفت.

به گفته این نماینده اعتبار متفرقه بخش عمرانی باعث می شود نمایندگان برای انجام پروژه های عمرانی حوزه انتخابیه خود کاسه گدایی به دست گرفته و از این وزارتخانه به وزارتخانه دیگر برود.

نماینده سنندج پیشنهاد کرد: این 20 هزار میلیارد تومان را به طور مستقیم برای اتمام این پروژه قرار می دادید.

عضو کمیسیون عمران با تاکید بر این که ایجاد 2 میلیون و 500 هزار شغل غیرممکن است گفت: آیا می توان با دادن وامی 2 میلیون تومانی به فردی قالیباف شرایط شغل پایدار را برای آن فراهم کرد.

شعبانی افزود: این روش تنها باعث می شود جوان بدهکار به بانک‌ها شود.

این عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: در کمیسیون تلفیق خلاف شان مجلس مصوبه ای اعمال شد و آن این است که اعضا برای 9 پروژه حوزه انتخابیه اعتبار 10 هزار میلیاردی در نظر گرفتند که از نمایندگان می خواهم به حذف آن پیشنهاد دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet