خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 12:20:00
سرویس صحن
قوامی در موافقت با لایحه بودجه 90/ کامل

لایحه بودجه 90 در راستای قانون برنامه و سند چشم‌انداز 20 ساله است

نماینده اسفراین با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۰ در راستای قانون برنامه و چشم‌انداز ۲۰ ساله است، اظهار کرد: شاخصی تعریف شد تا از اعمال تبعیضات ناروا در تخصیص اعتبارات عمرانی جلوگیری شود.
لایحه بودجه 90 در راستای قانون برنامه و سند چشم‌انداز 20 ساله است نماینده اسفراین با بیان اینکه لایحه بودجه 90 در راستای قانون برنامه و چشم‌انداز 20 ساله است، اظهار کرد: شاخصی تعریف شد تا از اعمال تبعیضات ناروا در تخصیص اعتبارات عمرانی جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/488.jpg لایحه,بودجه,90,در,راستای,قانون,برنامه,و,سند,چشم‌انداز,20,ساله,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "هادی قوامی" در جلسه علنی امروز سه‌شنبه (6 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90، گفت: علت تاخیر ارائه لایحه بودجه آن بود که دولت به صورت کمی وکیفی قانون برنامه را در این لایحه لحاظ کند که همین طور هم شد.

نماینده اسفراین تصریح کرد: سیاست‌های کلی نظام، اهداف سند چشم‌انداز توسعه و قانون برنامه هم در لایحه بودجه مورد عنایت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: یک شاخص هماهنگی بین استان‌های کشور برای دریافت بودجه عمرانی تعریف شد تا از اعمال تبعیضات ناروا در تخصیص این اعتبارات جلوگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، اظهار کرد: مبلغی در اختیار معاونت اجرایی رئیس‌جمهوری قرار گرفت تا از محل آن فاصله مناطق محروم با مناطق برخوردار کاهش یابد.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای مورد توجه قرار گرفت، ادامه داد: هزینه‌های جاری انقباضی و هزینه‌های عمرانی انبساطی دیده شده است. به طوری که اعتبارات عمرانی از 31.1 درصد در سال 89 به 33.3 درصد در سال 90 افزایش یافت.

عضو کمیسیون تلفیق یادآور شد: سهم منابع درآمدی غیرنفتی نظیر مالیات در هزینه‌های جاری از 49 به 52 درصد افزایش یافت و این امر نشانه کاهش وابستگی بودجه جاری کشور به درآمد حاصل از فروش نفت است.

وی افزود: سعی شد تا حداکثر درآمدهای نفتی بخش عمرانی، زیرساخت‌ها و تملک دارایی‌ اختصاص یابد تا تحرک و رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و رشد نرخ اقصادی طبق برنامه پنجم فزونی پیدا کند.

نماینده اسفراین، یادآور شد: بودجه عمرانی نسبت به سال 89 ، پنجاه درصد رشد داشته و 1500 میلیارد تومان نیز به اعتبارات فرهنگی اضافه شد.

وی ادامه داد: در مجموع کمیسیون تلفیق تلاش کرده درآمدهای دولت واقعی دیده شود و بیشتر درآمد فروش نفت به سمت طرح‌های عمرانی،‌ محرومیت‌زدایی، تقویت و توسعه زیرساخت‌ها و مسائل فرهنگی و آموزشی برود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet