خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 12:43:18
سرویس صحن
آقایی مغانچوقی در موافقت با کلیات بودجه 90:/کامل

رشد بودجه 90 نسبت به سال 89 مهمترین مزیت آن است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد ۲ برابری در اعتبار عمرانی بودجه سال ۹۰ نشان‌دهنده توجه دولت به زیرساخت‌ها ایست، گفت: رشد در بودجه مهمترین مزیت لایحه دولت است.
رشد بودجه 90 نسبت به سال 89 مهمترین مزیت آن است رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد 2 برابری در اعتبار عمرانی بودجه سال 90 نشان‌دهنده توجه دولت به زیرساخت‌ها ایست، گفت: رشد در بودجه مهمترین مزیت لایحه دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/538.jpg رشد,بودجه,90,نسبت,به,سال,89,مهمترین,مزیت,آن,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی‌اکبر مغانچوقی" در جلسه علنی امروز سه شنبه - 6 اردیبهشت ماه - مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 90 مهمترین، گفت: مهمترین شاخص این لایحه، عنایت دولت به پروژه‌های عمرانی و افزایش 50 درصدی اعتبارهای عمرانی است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدالت اجتماعی در رشت و توسعه کشور بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت ها امکان‌پذیر نیست که خوشبختانه دولت با اختصاص اعتبار 2 برابری به‌خوبی توانست زیرساخت‌های عدالت اجتماعی را فراهم کند.

به گفته این نماینده در بودجه سال 90 در فصول مختلف رشدهای چشمگیری رخ داده است.

آقایی تصریح کرد: در بخش آب رشد 39 درصدی، انرژی 33.8 درصدی، کشاورزی 79 درصدی، صنعت 171 درصدی، بازرگانی 119 درصدی و حمل و نقل 76 درصدی در بودجه سال جاری به نسبت بودجه سال 89 رشد داریم.

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه در بخش مسکن، عمران شهری و روستایی 95 درصد رشد لحاظ شده است، گفت: نگاه دولت به لایحه بودجه به زیرساخت‌های مسکن، عمران شهری و روستایی از ویژگی‌های این لایحه است.

آقایی با تاکید بر اینکه به شهرداری‌ها در بخش‌هایی چون قطار شهری و حمل و نقل عمومی در بودجه سال 90 توجه شده است، ادامه داد: اگر بودجه 90 را با سال گذشته مقایسه کنیم خواهیم دید در بخش عمرانی، استانی، متفرقه و ملی  23.5 درصد افزایش داریم و بیانگر تغییر رویکرد دولت و توجه به استان‌ها است.

این نماینده گفت: در شرایطی که در دولت به زیرساخت‌ها، آب، آب‌های مرزی شبکه آبیاری روستایی و شهری توجه دارد چطور می‌خواهید به کلیات لایحه رای ندهید.

به گفته این نماینده در بخش درآمدی بودجه سال 90 رشد 26.5 درصدی مشاهده می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد شد، تصریح کرد: با توجه به تجربه سال گذشته امیدواریم تا سال 92 آمار بیکاری کاهش یافته و امیدواریم ایجاد 2 میلیون و 500 هزار شغل در سال 90 فراهم می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet