هدر موبایل
1390/02/06 17:35:46
سرویس استان ها
نماینده مردم بجنورد:

تولید ناخالص خراسان شمالی در شاخص توسعه کشوری پایین است

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس با بیان این که مشکل اساسی شهر بجنورد فقر است، گفت: تولید ناخالص استان ما در شاخص توسعه کشوری بسیار پایین است و همین امر موجب شده که استان خراسان شمالی جز فقیرترین استان های کشور محسوب شود.
تولید ناخالص خراسان شمالی در شاخص توسعه کشوری پایین است عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس با بیان این که مشکل اساسی شهر بجنورد فقر است، گفت: تولید ناخالص استان ما در شاخص توسعه کشوری بسیار پایین است و همین امر موجب شده که استان خراسان شمالی جز فقیرترین استان های کشور محسوب شود. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg تولید,ناخالص,خراسان,شمالی,در,شاخص,توسعه,کشوری,پایین,است Icana

"موسی الرضا ثروتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با انتقاد از نحوه توزیع اعتبارات بودجه گفت: نحوه توزیع بودجه غیرعادلانه و نامناسب است و متأسفانه مجلس نیز توجهی به این موضوع ندارد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در مجلس ادامه داد: متأسفانه عملکرد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری مثبت نبوده است و این در حالی است که استان خراسان شمالی به لحاظ شاخص‌های توسعه‌ای جز استان‌های آخر است. 

وی گفت: طبق ماده 180 برنامه پنجم توسعه، باید سالانه شاخص‌های توسعه مناطق کمتر توسعه یافته 10 درصد ارتقا یابد و 2 درصد بودجه کل کشور نیز به این امر اختصاص یابد.

ثروتی افزود: عدم جذب تسهیلات سرمایه گذاری نامناسب موجب شده که از بنگاه‌های زود بازده 12 درصد جذب و از 900 میلیارد تومان اعتبارات طرح آمایش صنعت ومعدن نیز پنج درصد در طول سه سال جذب شود .

وی درباره نبودن شغل مناسب برای فارغ التحصیلان اظهار کرد: نبودن شغل مناسب برای نیروهای تحصیل کرده امری نامطلوب است که امیدواریم هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس همچنین با انتقاد از کمبود آب آشامیدنی در بجنورد گفت: آبرسانی از مرکز استان به بجنورد و برطرف مشکل کمبود آب آشامیدنی استان از برنامه سوم آغاز شد و در برنامه چهارم به بهره‌برداری رسید، ولی به علت ضعف و نا کارآمدی وزارت نیرو و عدم تخصیص اعتبارات مناسب با تاخیر سه ساله روبه‌رو و 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet