هدر موبایل
1390/02/06 14:48:36
سرویس بین الملل
سفیر ایران در بغداد:

منافقین تا آخر سال از عراق اخراج می‌شوند

سفیر ایران در عراق با بیان اینکه لیستی شامل اسامی حدود ۲۰۰ نفر از ایرانیان زندانی در عراق به مقامات این کشور برای موافقت با عفو ارائه شده است گفت: رئیس جمهور عراق نیز نسبت به عفو آنان بعد از ارسال اطلاعات از طرف قوه قضائیه عراق قول مساعد داده است.
منافقین تا آخر سال از عراق اخراج می‌شوند سفیر ایران در عراق با بیان اینکه لیستی شامل اسامی حدود 200 نفر از ایرانیان زندانی در عراق به مقامات این کشور برای موافقت با عفو ارائه شده است گفت: رئیس جمهور عراق نیز نسبت به عفو آنان بعد از ارسال اطلاعات از طرف قوه قضائیه عراق قول مساعد داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2993.jpg منافقین,تا,آخر,سال,از,عراق,اخراج,می‌شوند Icana

"حسن دانایی فرد" سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگو با مهر با اشاره به توافقات اخیر ایران و عراق برای همکاری های قضایی تصریح کرد: لایحه همکاری های قضایی دو کشور به زودی از طرف ایران به مجلس می رود و امیدواریم به زودی در مجلس به تصویب برسد و همچنین امیدواریم در پارلمان عراق نیز این لایحه به صورت متقابل در اسرع وقت تصویب شود.

وی با اشاره به اینکه این همکاری ها شامل 4 قرار داد در خصوص استرداد مجرمین، انتقال محکومان و معاضدت قضایی در حوزه کیفری و احوال سنجی مدنی است، گفت: این بسته اقدامات زیر ساختی دو کشور برای همکاری های قضایی است.

دانایی فر اعلام کرد که درخواست عفو تعداد دیگری از محکومان ایرانی در زندانهای عراق را ارائه داده و به نخست وزیر نامه زده ایم و رئیس جمهور عراق نیز نسبت به عفو آنان بعد از ارسال اطلاعات از طرف قوه قضائیه عراق قول مساعد داده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با موافقت مقامات عراقی تعداد قابل توجهی از ایرانیان زندانی در عراق آزاد شوند و در عین حال گفت: البته به شرطی که این افراد دوباره بدون ویزا و پاسپورت وارد عراق نشوند و توصیه های مسئولان را جدی بگیرند چرا که با ورود غیر قانونی به عراق مشکلات فراوانی برای آنان ایجاد می شود و تا 6 سال زندان در انتظار آنان خواهد بود که مدت کمی نیست.

سفیر ایران در عراق اظهار داشت: لیستی شامل اسامی حدود 200 نفر از ایرانیان زندانی در عراق به مقامات این کشور برای موافقت با عفو ارائه شده است.

دانایی فر در رابطه با سایر همکاری های دو کشور نیز گفت: هفته گذشته نیز آقای ضیغمی معاون وزیر نفت سفری به عراق داشت که در رابطه با بهره برداری از میادین مشترک نفتی یادداشت تفاهمی بین دو کشور امضا شد.

وی افزود: همچنین دو کشور برای فروش روزانه 3 هزارتن فرآورده های نفتی به عراق توافق کردند و علاوه بر این به زودی هیئت نفت و گاز ایران به عراق می رود تا در رابطه با خط گاز ایران، عراق، سوریه تبادل نظر صورت بگیرد.

وی از سفر هیئتی از آموزش و پرورش ایران به عراق برای بررسی همکاری ها در این حوزه خبر داد و گفت: در این سفر زمینه امضای یادداشت تفاهم دو کشور فراهم خواهد شد تا با حضور وزیر آموزش و پرورش ایران امضا شود.

دانایی فر از سفر وزیرگردشگری عراق در آینده نزدیک به ایران خبر داد و گفت: در این سفر نیز مسائل مربوط به زائران عتبات عالیات مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

دانایی فر در پایان در خصوص اخراج منافقین از عراق گفت: دولت عراق اعلامیه ای داشته و هیئت دولت این کشور نیز مصوبه ای گذرانده علاوه بر این گروه های سیاسی عراق همچون ائتلاف ملی درخواست اخراج منافقین را داشته اند و نخست وزیر و رئیس جمهور این کشور نیز بر این مسئله تاکید داشته اند فکر می کنیم امسالل این اتفاق بیفتد چون اخراج منافقین از عراق خواست ملت و دولت عراق است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet