حلول ماه ربیع الاول
1390/02/07 06:59:00
سرویس اقتصادی
سازدار از بی‌توجهی نفتی‌ها به بخش‌خصوصی انتقاد کرد:

مدیریت نفت باید قانون‌محور باشد نه شخصیت‌محور

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که ساختار مدیریت کنونی در نفت، شخصیت محور است، نه قانون محور، از عملکرد وزارت نفت در سال‌های گذشته انتقاد کرد و گفت: افزون بر محقق نشدن اهداف برنامه چهارم در حوزه نفت، در روند خصوصی‌سازی این بخش و پرورش مدیران توانمند، ضعیف عمل شده است.
مدیریت نفت باید قانون‌محور باشد نه شخصیت‌محور عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر این که ساختار مدیریت کنونی در نفت، شخصیت محور است، نه قانون محور، از عملکرد وزارت نفت در سال‌های گذشته انتقاد کرد و گفت: افزون بر محقق نشدن اهداف برنامه چهارم در حوزه نفت، در روند خصوصی‌سازی این بخش و پرورش مدیران توانمند، ضعیف عمل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/2932.jpg مدیریت,نفت,باید,قانون‌محور,باشد,نه,شخصیت‌محور Icana

"سیروس سازدار" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: حتی با اضافه کردن یک‌سال به زمان اجرای قانون برنامه چهارم توسعه، یک درصد از اهداف این قانون در حوزه نفت هم محقق نشد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تأکید مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌جاری با عنوان سال جهاد اقتصادی و سفر ایشان در آغاز این سال به منطقه عسلویه، نشان‌دهنده لزوم توجه دقیق، کارشناسی و بیش از پیش وزارت نفت به موضوع انرژی است.

 

لزوم تدوین یک چارچوب علمی برای مدیریت نفت

سازدار با بیان این‌که مدیران ضعیف وزارت نفت معمولا ساده‌ترین و پرآسیب‌ترین تصمیم‌ها را انتخاب می‌کنند، ادامه داد: ساختار مدیریت در کشور ما شخصیت محور است نه قانون محور.

وی توضیح داد: تا زمانی که یک چارچوب دقیق و علمی برای مدیریت در کشور تدوین نشود، عزل و نصب مدیران، کاری از پیش نمی‌برد.

این نماینده اظهار کرد: مدیریت یک حرفه نظارتی و اجرایی است، نه قانون‌گذار؛ مدیران کشور هم باید این نکته مهم را دریابند.

 

بخش خصوصی در صنعت انرژِی به نفسی بند است

نماینده دور هشتم مجلس یادآور شد: بعد از سال‌‌ها تلاش دولت‌های مختلف و دولت کنونی، تازه بخش خصوصی در کشور تقویت شده است و توانایی پذیرفتن برخی پروژه‌های بزرگ را دارد، ولی متأسفانه برخی از مدیران بخش انرژی کشور از این موضوع خوشحال نیستند.

وی بیان کرد: تلاش دولت و مجلس برای کوچک کردن دولت و سپردن بخش بزرگی از وظایف اجرایی کشور به مردم است، اما سیاست‌های کنونی وزارت نفت، به ظاهر در عکس این جهت جریان دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، تأکید کرد: در شرایط کنونی، بخش خصوصی توانایی فعالیت چندانی در حوزه انرژی کشور ندارد و با ادامه این روند باید منتظر دست از کار شستن این بخش در صنعت نفت و انرژی بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet