روز مجلس
1390/02/06 15:46:23
سرویس اقتصادی
ملکشاهی‌راد:

بهانه اجرای قانون، دلیل موجهی برای ادغام وزارت راه و مسکن نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این که ادغام وزارت راه و ترابری در وزارت مسکن و شهرسازی در شرایط کنونی ادغام مناسبی نیست، گفت: اجرای قانون علت موجهی برای ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی نیست.
بهانه اجرای قانون، دلیل موجهی برای ادغام وزارت راه و مسکن نیست نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این که ادغام وزارت راه و ترابری در وزارت مسکن و شهرسازی در شرایط کنونی ادغام مناسبی نیست، گفت: اجرای قانون علت موجهی برای ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg بهانه,اجرای,قانون،,دلیل,موجهی,برای,ادغام,وزارت,راه,و,مسکن,نیست Icana

"محمدرضا ملکشاهی‌راد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که ادغام وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن و شهرسازی ترفند مناسبی برای کوچک‌سازی دولت نیست، تصریح کرد: دولت برای کاهش تعداد وزارت‌خانه‌های خود باید وزارت‌خانه‌های کوچک‌تر را در هم ادغام کند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: وزارت راه و ترابری در حال انجام مأموریت عظیمی در زمینه توسعه زیرساخت‌های جاده‌های کشور است و ادغام این وزارت‌خانه با وزارت مسکن و شهرسازی دستیابی به اهداف این وزارت‌خانه را محقق نمی‌کند.

 

وزارت راه به تعهدهای دولت جامه عمل بپوشاند

وی با بیان این که دولت در زمینه توسعه راه‌های کشور تعهدهایی را برای خود به وجود آورده است، افزود: وزارت راه و ترابری تا زمانی که این تعهدها را اجرا نکند نمی‌تواند در وزارت‌خانه دیگری ادغام شود.

ملکشاهی‌راد درباره وزارت مسکن و شهرسازی گفت: این وزارت‌خانه وظیفه مهمی را در زمینه توسعه مسکن شهرها بر عهده دارد و مسئولان این وزارت‌خانه درگیر اجرای این طرح هستند و ادغام این وزارت‌خانه با وزارت راه و ترابری مسئولان این وزارت‌خانه را برای رسیدن به هدف خود با مشکل روبه‌رو می‌کند.

وی با یادآوری این که دو وزارت‌خانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در حال انجام طرح‌های خود هستند، گفت: ادغام این دو وزارت‌خانه زمانی مناسب است که این دو وزارت‌خانه عقب ماندگی‌های خود را در زمینه اجرای طرح‌های کلان خود جبران کرده باشند.

این نماینده مردم در مجلس با توضیح این که دولت باید بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه تعداد وزارت‌خانه‌های خود را کاهش دهد، تصریح کرد: اجرای قانون دلیل موجهی برای ادغام وزارت‌خانه راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی نیست.

 

ادغام وزارت‌خانه‌های رفاه، تعاون و کار مناسب است

وی ادامه داد: وزارت‌خانه‌های رفاه، تعاون و کار و امور اجتماعی وزارت‌خانه‌هایی هستند که فعالیت کمتری در مقایسه با وزارت‌خانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی دارند و دولت می‌تواند هر سه این وزارت‌خانه‌ها را در هم ادغام کند.

 

وزارت‌خانه‌ها نظارتی عمل کنند

ملکشاهی‌راد با بیان این که وزارت‌خانه‌های کشور باید در زمینه مدیریت و نظارت بر طرح‌ها عمل کنند، گفت: متأسفانه وزارت‌خانه‌های کشور در امور اجرایی هم فعالیت دارند و این موضوع باعث افزایش فعالیت آنها شده است.

 

مجلس باید وزیر جدید را تأیید کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: دولت باید لایحه ادغام وزارت‌خانه‌ها و وزیر وزارت‌خانه جدید را به مجلس ارائه کند و نمایندگان مردم با بررسی‌های خود در صورت مناسب بودن این لایحه آن را تصویب کنند.

بر اساس قانون دولت موظف است وزارت‌خانه‌های خود را از 21 به 17 کاهش دهد (البته در این آمار وزارت ورزش و جوانان لحاظ نشده است) که دولت در نخستین حرکت خود در روز یکشنبه (28 فروردین) وزارت صنایع و معادن را با وزارت بازرگانی و همچنین وزارت راه و ترابری را با وزارت مسکن و شهرسازی ادغام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet