هدر موبایل
1390/02/06 15:36:53
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

اجرایی شدن تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، رضایت جامعه پرستاری را به دنبال خواهد داشت

نائب کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرایی شدن تامین منابع مالی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاثیرات زیادی را در جامعه پرستاری خواهد گذاشت و قطعا رضایت‌مندی پرستاران را به دنبال خواهد داشت.
اجرایی شدن تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، رضایت جامعه پرستاری را به دنبال خواهد داشت نائب کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرایی شدن تامین منابع مالی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاثیرات زیادی را در جامعه پرستاری خواهد گذاشت و قطعا رضایت‌مندی پرستاران را به دنبال خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/2531.jpg اجرایی,شدن,تعرفه‌گذاری,خدمات,پرستاری،,رضایت,جامعه,پرستاری,را,به,دنبال,خواهد,داشت Icana

"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، اظهار کرد: اگر رضایت پرستاران  حاصل شود، کیفیت خدمات بیمارستان‌ها در بخش پرستاری نیزافزایش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این صورت براساس عملکرد پرستاران حق پرداختی آنها لحاظ می‌شود وروند منطقی طی خواهد شد؛ چرا که این دریافتی با توجه به زحمات و تلاش‌های آنها تغییر خواهد کرد و حقی از آنها ضایع نخواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: این درحالی است که متاسفانه بیمه‌ها منابع مالی مورد نیاز برای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را تامین نکرده‌اند و اگرهم اعتبارات در نظر گرفته شود در حدی نیست که بتواند تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را انجام دهد.

وی تاکید کرد: به هرحال قانون باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود، چرا که بسیاری از پرستاران خدوم منتظر اجرای این قانون هستند.

وی همچنین افزود: این قانون در برنامه پنجم آمده است و باید در هر حال اجرا شود و اگر قصد اجرایی شدن آن را داریم، باید منابع اعتباری و مالی برای آن در نظر گرفت، که تا به حال اقدام در این راستا صورت نگرفته است.

 قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بارمالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد داشت، قرار بود در بیمارستان‌های پایلوت تهران اجرایی شود.

 تعرفه‌های خدمات پرستاری پس از تعریف شرح وظایف، بسته‌های خدمتی، استانداردها و چک لیست‌های کنترل از سوی سازمان نظام پرستاری با همکاری وزارت بهداشت به صورت نظام پرداخت روزانه و باتوجه به کیفیت و سختی کار و جلب رضایت بیمار تعریف شده است.

 بر اساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet