هدر موبایل
1390/02/06 15:25:05
سرویس صحن
کواکبیان در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 90:

وابستگی 50 درصدی بودجه 90 به درآمدهای نفتی در تعارض با اهداف برنامه پنجم است

کواکبیان با بیان اینکه وابستگی ۵۰ درصدی بودجه ۹۰ به درآمدهای نفتی تناسبی با اهداف برنامه پنجم توسعه ندارد، تاکید کرد: بودجه ۹۰ تحقق چشم‌انداز ۲۰ ساله را ناممکن می‌کند.
وابستگی 50 درصدی بودجه 90 به درآمدهای نفتی در تعارض با اهداف برنامه پنجم است کواکبیان با بیان اینکه وابستگی 50 درصدی بودجه 90 به درآمدهای نفتی تناسبی با اهداف برنامه پنجم توسعه ندارد، تاکید کرد: بودجه 90 تحقق چشم‌انداز 20 ساله را ناممکن می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1847.jpg وابستگی,50,درصدی,بودجه,90,به,درآمدهای,نفتی,در,تعارض,با,اهداف,برنامه,پنجم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز عصر مجلس - سه شنبه 6 اردیبهشت - "مصطفی کواکبیان" در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال 90 با اشاره به افزایش 41 درصدی بودجه سال 90 نسبت به سال گذشته تصریح کرد: با توجه به نبود رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص ملی افزایش بودجه کشور به معنای افزایش تورم و نقدینگی خواهد بود.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه 90 را در تعارض با اصول جهاد اقتصادی دانست و گفت: اصول لایحه بودجه 90 هیچ تناسبی با رسیدگی به وضعیت محرومان و اجرای درست قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ندارد.

کواکبیان توجه به توسعه سیاسی در بودجه 90 را ضروری توصیف کرد و ادامه داد: دولت در بودجه 90 هیچ توجهی به پرداخت یارانه احزاب، حمایت از حوزه چاپ و نشر و کمک به افزایش مشارکت سیاسی مردم نداشته است.

وی در رابطه با بندهای مربوط به اشتغال در لایحه بودجه 90 اظهار داشت: سرمایه‌های لازم برای ایجاد اشتغال در کشور بسیار زیاد است و برای تحقق آمار دولت از ایجاد اشتغال در سال 90 نیاز به مبلغی در حدود 3 برابر بودجه کل کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet