روز مجلس
1390/02/06 16:13:00
سرویس صحن
با 149 رای موافق؛

کلیات لایحه بودجه 90 تصویب شد

کلیات لایحه بودجه ۹۰ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با ۱۴۹ رای موافق به تصویب رسید.
کلیات لایحه بودجه 90 تصویب شد کلیات لایحه بودجه 90 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با 149 رای موافق به تصویب رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/3071.jpg کلیات,لایحه,بودجه,90,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  (www.icana.ir)، کلیات لایحه بودجه سال 90 کشور  در جلسه نوبت دوم امروز بعد از ظهر مجلس پس آنکه مخالفان و موافقان این لایحه دلایل خود را مطرح کردند، با 149 رای موافق، 61 رای مخالف و 9 رای ممتنع  به تصویب رسید.

20 نفر از نمایندگان در جلسه علنی امروز صبح - سه شنبه- مجلس شورای اسلامی، به عنوان 10 موافق و 10 مخالف با کلیات لایحه بودجه 90 و به مدت 10 دقیقه دلایل مخالفت و موافقت خود را در صحن علنی مجلس بیان کردند.

 "احمد توکلی" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، "محمدرضا خباز" نماینده کاشمر، "سید محمد جواد ابطحی" نماینده خمینی شهر، "عوض حیدرپور شهرضایی" نماینده شهرضا، "نصرالله کمالیان" نماینده فاروج و قوچان، "مصطفی کواکبیان" نماینده سمنان و مهدیشهر، "احمد لطفی آشتیانی" نماینده اراک، "حسینعلی شهریاری" نماینده زاهدان، "امین شعبانی" نماینده سنندج، "علیرضا محجوب" نماینده تهران به عنوان 10 نماینده مخالف کلیات لایحه بودجه 90 سخن گفتند.

همچنین "غلامرضا مصباحی مقدم" نماینده تهران،  ری، شمیرنات و اسلامشهر، "نیره اخوان بی طرف" نماینده اصفهان، "اسدالله عباسی" نماینده رودسر و املش، "سید ناصرموسوی لارگانی" نماینده فلاورجان، "عزت الله یوسفیان" نماینده آمل و لاریجان،" شهباز حسن پور بیگلری" نماینده سیرجان و بردسیر، "هادی قوامی" نماینده اسفراین، "حسن کامران" نماینده اصفهان، "سید محمد حسن ابوترابی فرد" نماینده قزوین و "علی اکبر آقایی" نماینده سلماس 10 نماینده ای بودند که به عنوان مخالف کلیات لایحه بودجه 90 دلایل خود را تشریح کردند.

 به گزارش خانه ملت،  وکلای مردم در مجلس بررسی لایحه بودجه سال جاری را در حالی در صحن علنی آغاز کردند که دولت با 75 روز تأخیر بودجه سال 90 را اول اسفندماه سال جاری، به مجلس تقدیم کرد و کمیسیون‌های تخصصی از سوم همین ماه مطالعه لایحه پیشنهادی دولت را در دستور کار قرار دادند تا سرانجام کمیسیون تلفیق با 51 عضو برای سرعت دادن به رسیدگی به بودجه سال آینده به صورت غیر رسمی کار خود را آغاز کرد و در روز 22 اسفند کلیات سندمالی کل کشور در سال 90 را به رأی گذاشت.

بسیاری از مخالفان لایحه بودجه 90، این لایحه را لایحه‌ای در هم ریخته و نامتوازن عنوان کردند و حتی خواستار بازگشت کل لایحه به دولت شدند؛ اما از سوی دیگر موافقان لایحه بودجه 90 معتقدند که توجه به سرمایه‌گذاری داخلی و اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی و توجه به محرومیت‌زدایی را از نقاط قوت و برجستگی‌های این لایحه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet