هدر موبایل
1390/02/07 07:07:00
سرویس اجتماعی
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان:

هیچ توجیهی برای اجرا نکردن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پذیرفته نیست

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: برای اعضای کمیسیون این سوال پیش آمده است که چرا با گذشت یک سال از تصویب قانون تعیین تعرفه‌‌گذاری خدمات پرستاری، این قانون اجرایی نمی‌شود. قوه قانون گذاری این قانون را مصوب کرده و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد این در حالی است که هیچ توجیهی برای عدم اجرای آن وجود ندارد.
هیچ توجیهی برای اجرا نکردن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پذیرفته نیست نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: برای اعضای کمیسیون این سوال پیش آمده است که چرا با گذشت یک سال از تصویب قانون تعیین تعرفه‌‌گذاری خدمات پرستاری، این قانون اجرایی نمی‌شود. قوه قانون گذاری این قانون را مصوب کرده و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد این در حالی است که هیچ توجیهی برای عدم اجرای آن وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2537.jpg هیچ,توجیهی,برای,اجرا,نکردن,قانون,تعرفه‌گذاری,خدمات,پرستاری,پذیرفته,نیست Icana

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: اگر قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرا نمی‌شود به این دلیل است که بیمه‌ها منابع مالی آن را تامین نمی‌کنند.

نماینده مردم نوشهروچالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این قانون به تصویب رسیده و یک سال نیز از تصویب آن گذشته است و تمامی مسئولان مربوطه موظف هستند آن را اجرایی کنند چرا که این مساله یکی از مطالبات پرستاران است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: قوه قانونگذاری این قانون را مصوب کرد و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرد، بنابراین عدم اجرای آن هیچ توجیهی ندارد.

وی تاکید کرد: با عدم اجرای این قانون انگیزه شغلی پرستاران را به حداقل می‌رسانیم و انشالله اگر این قانون اجرایی شود پرستاران در قبال توانمندی‌ها و تخصصی خود حق الزحمه دریافت کنند که این مساله باعث افزایش انگیزه کاری در جامعه پرستاری می‌شود.

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بارمالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد داشت، قراربود در بیمارستان‌های پایلوت تهران اجرا ‌شود.

 تعرفه‌های خدمات پرستاری پس از تعریف شرح وظایف، بسته‌های خدمتی، استانداردها و چک لیست‌های کنترل از سوی سازمان نظام پرستاری با همکاری وزارت بهداشت به صورت نظام پرداخت روزانه و باتوجه به کیفیت و سختی کار و جلب رضایت بیمار تعریف شده است.

بر اساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet