خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/06 15:51:48
سرویس صحن
اخوان بیطرف در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90/ کامل

تخصیص صددرصدی اعتبارات قوه قضائیه از نکات مثبت لایحه بودجه 90 است

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تخصیص صدرصدی اعتبارات قوه قضائیه را یکی از نکات مثبت لایحه بودجه ۹۰ عنوان کرد و گفت: اختصاص اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی برای کمک به زندانیان محکوم به جرائم غیرعمدی و همچنین تخصیص ۸۰ میلیارد تومان به مسئولیت ستاد دیه در قالب قرض الحسنه از جمله فعالیت‌هایی است که برای رفع مشکلات قوه قضائیه در لایحه بودجه۹۰ مدنظر است.
تخصیص صددرصدی اعتبارات قوه قضائیه از نکات مثبت لایحه بودجه 90 است عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تخصیص صدرصدی اعتبارات قوه قضائیه را یکی از نکات مثبت لایحه بودجه 90 عنوان کرد و گفت: اختصاص اعتبار 25 میلیارد تومانی برای کمک به زندانیان محکوم به جرائم غیرعمدی و همچنین تخصیص 80 میلیارد تومان به مسئولیت ستاد دیه در قالب قرض الحسنه از جمله فعالیت‌هایی است که برای رفع مشکلات قوه قضائیه در لایحه بودجه90 مدنظر است. https://cdn.icana.ir/d/019/393.jpg تخصیص,صددرصدی,اعتبارات,قوه,قضائیه,از,نکات,مثبت,لایحه,بودجه,90,است Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "نیره اخوان بیطرف"  در جلسه علنی امروز مجلس سه شنبه - 6 اردیبهشت -  در موافقت با کلیات لایحه بودجه 90 گفت: افزایش و تخصیص صدرصدی اعتبارات قوه قضائیه یکی از نکات مثبت لایحه بودجه نود است و سازمان‌های مربوط به این قوه ازجمله سازمان زندان ها، پزشک قانونی با مشکلات عدیده ای همچون نیاز به نیروی انسانی مواجه هستند؛ به همین منظور در لایحه بودجه برای رفع مشکلات چاره اندیشی شده است.

نماینده مردم اصفهان افزود: اختصاص اعتبار 25 میلیارد تومانی برای کمک به زندانیان محکوم به جرائم غیرعمدی و همچنین تخصیص 80 میلیارد تومان به مسئولیت ستاد دیه در قالب قرض الحسنه از جمله فعالیت‌هایی است که برای رفع مشکلات قوه قضائیه در لایحه بودجه90 مدنظر است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به حذف ردیف بودجه شورای عالی ایرانیان گفت: برخی دلیل حذف این ردیف بودجه را مرتبط با شخص خاصی می داند این افراد باید بدانند که رفع موازی کاری این شورا با وزارت خارجه اصلی ترین دلیل حذف ردیف بودجه شورای عالی ایرانیان بود.

اخوان در ادامه به بیان دلایل موافقت خود با لایحه بودجه پرداخت و گفت: توجه به تولیدات علمی افزایش اعتبارات راه های روستایی، طرح های ساماندهی مد و لباس، تقویت زمین های سرمایه گذاری داخلی و استفاده از بودجه دستگاه ها به منظور انجام فعالیت های پژوهشی ازجمله نکات قابل توجه در لایحه بودجه نود هستند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی در ادامه از افزایش 15 میلیاردی اعتبار آب شرب در لایحه بودجه 90 خبر داد و گفت: افزایش 100 میلیارد تومان برای راه های روستایی، اعزام بانک ها به پذیرش اسناد روستایی به عنوان وثیقه از جمله فعالیت هایی هستند که در زمینه بخش کشاورزی و روستایی در لایحه به آن توجه شده است.

نماینده مردم اصفهان در توزیع بودجه بخش فرهنگی گفت: تخصیص نیم درصد از بودجه های استانی به فعالیت های قرآنی، توجه به ساماندهی مد و لباس به گسترش کانون فرهنگ و عفاف، توزیع عادلانه بودجه فرهنگی کشور ازجمله نکاتی است که در حوزه فرهنگی مورد توجه برنامه ریزان بودجه بوده است.

ایجاد شهرک ها و مجتمع های صنعتی برای مددجویان، تقویت فعالیت بهزیستی، توجه به بیماری های خاص، مباحثی بودند که اخوان در سخنان خود به آن اشاره کرد و افزود: در لایحه بودجه نود به منظور بهبود فعالیت های بسیج و ایثارگران به نکاتی همچون اختصاص یک درصد از بودجه عمرانی برای ایجاد پایگاه های بسیج، 5 درصد از اعتبارات یک درصدی ورزش دستگاه ها به منظور توسعه ورزش بسیج توجه شده است.

وی با اشاره به ارایه لایحه خدمات ایثارگران با تکیه بر لایحه بودجه نود، تصریح کرد: در لایحه بودجه نود بنیاد شهید نسبت به تحت پوشش قرار دادن افرادی که فاقد اسناد بالینی هستند ملزم شده است، بر این اساس این افراد می توانند از درصد جانبازی برخوردار شوند.

اخوان به بخش حمل و نقل عمومی اشاره کرد و افزود: اختصاص دو میلیارد تومان برای حمل و نقل عمومی و 1600 میلیارد تومان برای قطار شهری نشان دهنده توجه برنامه ریزان به بخش حمل و نقل عمومی کشور است.

عضو کمیسیون قضائی در پایان به همسان‌سازی عضو حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه نود اشاره کرد و گفت: اختصاص دو درصد از اعتبارات استانی برای تقویت شهرک های صنعتی و نیم تا سه درصد از بودجه دستگاه ها برای کارهای پژوهشی ازجمله نکات مثبت دراین لایحه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet