خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/06 16:02:19
سرویس صحن
قاضی‌پور در تذکر آئین نامه‌ای:

نماینده دولت تاخیر کرده، طبق قانون حق اعلام نظر ندارد

نماینده ارومیه با استناد به آئین‌نامه مجلس از تاخیر نماینده دولت در جلسه علنی امروز برای اعلام نظر درباره کلیات لایحه بودجه ۹۰ انتقاد کرد و گفت: طبق آئین‌نامه نماینده دولت باید قبل از سخنگوی کمیسیون نظر دهد و حالا که تاخیر داشته و نظر کمیسون تلفییق بیان شده، نماینده دولت حق اظهارنظر ندارد.
نماینده دولت تاخیر کرده، طبق قانون حق اعلام نظر ندارد نماینده ارومیه با استناد به آئین‌نامه مجلس از تاخیر نماینده دولت در جلسه علنی امروز برای اعلام نظر درباره کلیات لایحه بودجه 90 انتقاد کرد و گفت: طبق آئین‌نامه نماینده دولت باید قبل از سخنگوی کمیسیون نظر دهد و حالا که تاخیر داشته و نظر کمیسون تلفییق بیان شده، نماینده دولت حق اظهارنظر ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/1175.jpg نماینده,دولت,تاخیر,کرده،,طبق,قانون,حق,اعلام,نظر,ندارد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "نادر قاضی پور" در جریان جلسه علنی عصر امروز که به بررسی کلیات لایحه بودجه90  اختصاص داشت، با استناد به بند ج ماده 108 آئین نامه داخلی مجلس خواستار جلوگیری رئیس مجلس از اعلام نظر نماینده دولت در باره کلیات لایحه بودجه 90 شد و گفت: طبق آئین نامه نماینده دولت باید قبل از سخنگوی کمیسیون اعلام نظر کند و تاخیر "عزیزی" معاون برنامه ریزی رئیس جمهوری دلیلی بر نادیده گرفتن قانون و اجازه صحبت دادن به وی نیست.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: اگر به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اجازه اظهارنظر درباره لایحه بودجه را ندهید خلاف قانون مرتکب شده اید.

لاریجانی در پاسخ به تذکر قاضی پور ضمن وارد دانستن این تذکر، گفت: تذکر شما وارد است؛ اما من درخواست می کنم به دلیل اهمیت موضوع گذشت کنید و اجازه بدهید حرف دولت شنیده شود.

بند ج ماده 108 آئین نامه داخلی مجلس که قاضی پور تذکر خود را با استناد به آن مطرح کرد به این شرح است: در کلیات لایحه بودجه سالانه کل کشور پس از نطق رئیس جمهور، سخنگوی کمیسیون گزارش خود را ارائه می‌دهد سپس حداکثر ده‌نفر از نمایندگان به‌عنوان مخالف گزارش کمیسیون و ده‌نفر به‌عنوان موافق گزارش کمیسیون به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق هرکدام حداکثر ده دقیقه صحبت می‌کنند. پس از آن نماینده دولت به مدت بیست‌دقیقه و در پایان، سخنگوی کمیسیون صحبت می‌کند. مجموع زمان صحبت سخنگوی کمیسیون سی‌دقیقه خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet