هدر موبایل
1390/02/06 16:23:26
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد:

پرستاران گلایه‌های خود را از وزارت بهداشت‌ودرمان مطالبه کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اجرا نشدن دوره آزمایشی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که قرار بود از اول اسفند سال گذشته آغاز شود برخلاف تعهد وزارت بهداشت بود و جامعه پرستاری از این خلف وعده گلایه‌مند است؛ بهتر است پرستاران گلایه‌های خود را از وزارت بهداشت و درمان مطالبه کنند.
پرستاران گلایه‌های خود را از وزارت بهداشت‌ودرمان مطالبه کنند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اجرا نشدن دوره آزمایشی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که قرار بود از اول اسفند سال گذشته آغاز شود برخلاف تعهد وزارت بهداشت بود و جامعه پرستاری از این خلف وعده گلایه‌مند است؛ بهتر است پرستاران گلایه‌های خود را از وزارت بهداشت و درمان مطالبه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/1418.jpg پرستاران,گلایه‌های,خود,را,از,وزارت,بهداشت‌ودرمان,مطالبه,کنند Icana

"بشیرخالقی" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: جامعه پرستاری باید اجرا نشدن این قانون را نیز از سازمان نظام پرستاری نیز پیگیری کنند و از این سازمان حق وحقوق خود را مطالبه کنند.

نماینده مردم خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اجرایی شود، انگیزه برای کار کردن نیز بیشتر می‌شود؛ وضعیت مالی پرستاران با تعیین تعرفه‌گذاری کارآیی آنها بیشتر می‌شود و احساس رضایت می‌کنند.

 قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب مجلس شورای‌اسلامی است که بهبود کیفی خدمات پرستاری، افزایش درآمد بیمارستان‌ها و تحمیل نشدن بارمالی اضافی به مردم را به دنبال خواهد داشت و قرار بود در بیمارستان‌های پایلوت تهران اجرایی شود.

 تعرفه‌های خدمات پرستاری پس از تعریف شرح وظایف، بسته‌های خدمتی، استانداردها و چک لیست‌های کنترل از سوی سازمان نظام پرستاری با همکاری وزارت بهداشت به صورت نظام پرداخت روزانه و باتوجه به کیفیت و سختی کار و جلب رضایت بیمار تعریف شده است.

 بر اساس این آیین‌نامه، اجرای این قانون کیفیت ارائه خدمات پرستاری و درنهایت میزان رضایت مردمی از نحوه دریافت خدمات و مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد و مسئولیت حقوقی هر پرستار نیز درقبال خدمتی که انجام می‌دهد مشخص خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet