خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 16:44:03
سرویس استان ها
حیدری‌دستنائی یادآور شد:

کوهرنگ قطب تولید ماهی سرد‌آبی در کشور

نماینده مردم کیار و کوهرنگ، اردل، فارسان در مجلس با بیان این که تولید ماهی در منطقه حدود ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: این رشد به دلیل برنامه‌ریزی دقیق و شرایط ‌محیطی مناسب حاصل شده است.
کوهرنگ قطب تولید ماهی سرد‌آبی در کشور نماینده مردم کیار و کوهرنگ، اردل، فارسان در مجلس با بیان این که تولید ماهی در منطقه حدود 34 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: این رشد به دلیل برنامه‌ریزی دقیق و شرایط ‌محیطی مناسب حاصل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3967.jpg کوهرنگ,قطب,تولید,ماهی,سرد‌آبی,در,کشور Icana

"نورالله حیدری‌دستنائی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که شهرستان کوهرنگ و اردل قطب‌ تولید ماهی سردآبی در کشور است، گفت: در سال گذشته در سطح 27 مزرعه پرورش ماهی در شهرستان کوهرنگ 2 هزار و 922 تن گوشت ماهی تولید شد.

نماینده مردم کیار و کوهرنگ، اردل، فارسان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در چند سال اخیر در شهرستان کوهرنگ و اردل در حوزه تولید ماهی‌های سدآبی شاهد رشد خوبی بوده‌ایم که این امر برنامه‌ریزی دقیق مسئولان را نشان می‌دهد.

وی درباره شرایط و محیط  پرورش ماهی سردآبی در شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: کیفیت آب در این شهرستان برای پرورش ماهی بسیار مناسب و مطبوع است، از این رو ماهی‌های پروروش یافته در این منطقه، طمع و مزه مطلوبی دارند.

 

عاقبت ندادن مجوز تولید ماهی، حوضچه‌های غیرمجاز است

حیدری با بیان این که زیرساخت‌های پرورش ماهی درشهرستان‌های کوهرنگ و اردل قابل قبول نیست، گفت: این شهرستان‌ها با کمبود سایت شیلات روبه‌رو هستند و کسی به ما توجه نمی‌کند.

این نماینده ادامه داد: با توجه به این که ایجاد سایت‌های پرورش ماهی اشتغال پایدار را به دنبال دارد از دولت و مسئولان محلی می‌خواهیم که ما را در این مسیر حمایت کنند.

وی درباره ندادن مجوز ساخت سایت پرورش ماهی برای روستاییان به وسیله مسئولان محلی، تأکید کرد: ما برای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه نیاز به سایت‌های پرورش ماهی داریم، این در حالی است که روستاییان برای گرفتن مجوز با مشکل روبه‌رو هستند و بیشتر آنها به ایجاد حوضچه‌های غیرمجاز رو‌ی آورده‌ا‌ند که موجب تأسف است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس با تأکید بر این که با ورود ماهی به سبد غذایی مردم، سلامتی جامعه تضمین خواهد شد، اظهار کرد: شایسته است از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در باره افزایش مصرف ماهی فرهنگ‌سازی شده و الگوی مصرف و تغذیه را در سطح جامعه تغییر دهیم.

این در حالی است که در سال گذشته استان چهارمحال و بختیاری با تولید افزون از سه‌هزار تن پرورش ماهی سردآبی موفق به کسب رتبه نخست شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet