ایام محرم 1398
1390/02/06 16:09:47
سرویس صحن
نماینده مردم آستانه اشرفیه در تذکر آئین‌نامه‌ای:

رئیس مجلس دلیل تاخیر نماینده دولت را جویا شود

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر با اشاره به تاخیر نماینده دولت برای اعلام نظر دولت در رابطه با کلیات لایحه بودجه ۹۰، گفت: رئیس مجلس دلیل تاخیر نماینده دولت را جویا شود.
رئیس مجلس دلیل تاخیر نماینده دولت را جویا شود نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر با اشاره به تاخیر نماینده دولت برای اعلام نظر دولت در رابطه با کلیات لایحه بودجه 90، گفت: رئیس مجلس دلیل تاخیر نماینده دولت را جویا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1041.jpg رئیس,مجلس,دلیل,تاخیر,نماینده,دولت,را,جویا,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "سید مهدی صادق" در جلسه علنی نوبت عصر امروز - سه شنبه- مجلس شورای اسلامی، افزود: عدم حضور عزیزی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به‌عنوان نماینده دولت در جلسه امروز در نوع خود اتفاق جالبی بود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: نماینده دولت باید دلیل تاخیر خود را توضیح دهد چون براساس آیین‌نامه پس از سخنگوی کمیسیون تلفیق نماینده دولت موظف است نظر خود را بیان کند.

وی در ادامه نسبت به مسائلی که در رابطه با کمیسیون تلفیق مطرح می‌شود ابراز نگرانی کرد و گفت: از رئیس مجلس می‌خواهم که این موضوع را پیگیری کند.

"علی لاریجانی" رئیس قوه مقننه نیز در پاسخ به تذکر نماینده آستانه، گفت: در رابطه با تاخیر نماینده دولت باید از این موضوع عبور کرد.  

بند ج ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس بدین شرح است: در کلیات لایحه بودجه سالانه کل کشور پس از نطق رئیس جمهور، سخنگوی کمیسیون گزارش خود را ارائه می‌دهد سپس حداکثر ده‌نفر از نمایندگان به‌عنوان مخالف گزارش کمیسیون و ده‌نفر به‌عنوان موافق گزارش کمیسیون به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق هرکدام حداکثر ده دقیقه صحبت می‌کنند. پس از آن نماینده دولت به مدت بیست‌دقیقه و در پایان، سخنگوی کمیسیون صحبت می‌کند. مجموع زمان صحبت سخنگوی کمیسیون سی‌دقیقه خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet