انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/09 07:10:00
سرویس اقتصادی
داستان دنباله‌دار هواپیماهای روسی در ایران

کمیسیون عمران با خرید توپولف مخالفت کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که روس‌ها هواپیماهای بی‌کیفیت خود را به ایران می‌فروشند، گفت: این کمیسیون به شدت مخالف خرید توپولف از روسیه است.
کمیسیون عمران با خرید توپولف مخالفت کرد عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که روس‌ها هواپیماهای بی‌کیفیت خود را به ایران می‌فروشند، گفت: این کمیسیون به شدت مخالف خرید توپولف از روسیه است. https://cdn.icana.ir/d/019/3968.jpg کمیسیون,عمران,با,خرید,توپولف,مخالفت,کرد Icana

"احمدعلی مقیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که میانگین سنی هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کشور بالا است، تصریح کرد: مسئولان ناوگان هوایی کشور باید برای خرید هواپیما با کیفیت مناسب اقدام‌های لازم را انجام دهند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هواپیماهای توپولف روسی که به ایران فروخته می‌شود به علت بالا بودن میانگین سنی و قدیمی بودن تکنولوژی‌های هواپیما، امنیت پروازهای داخلی را تأمین نمی‌کند.

 

روس‌ها با فروش توپولف بی‌کیفیت به فکر جان مردم نیستند

وی با توضیح این که تفکر ناامن بودن هواپیماهای توپولف اشتباه است، افزود: هواپیماهای این شرکت روسی کیفیت مناسبی دارد، اما هواپیماهایی که این شرکت به ایران می‌فروشد، کیفیت ندارد.

مقیمی گفت: در صورتی که مسئولان ناوگان هوایی کشور قصد خرید هواپیمای توپولف را از روسیه داشته باشند، کمیسیون عمران با این موضوع برخورد خواهد کرد.

وی با بیان این که اعمال تحریم کشورهای غربی علیه ایران یکی از علت‌هایی است که شرکت‌های معتبر هواپیمایی با ایران همکاری نمی‌کنند، تصریح کرد: با توجه به این که هم اکنون کشورهای مختلفی در دنیا، سازنده هواپیما هستند و برای خرید هواپیما می‌توان به کشورهای دیگری نیز مرجعه کرد، از این رو نباید تحریم‌ها، بهانه‌ای برای خرید هواپیمای روسی شود.

 

شتاب پایین نظام اداری علت اصلی خرید توپولف بی‌کیفیت

مقیمی با بیان این که ناوگان هوایی ایران برای تأمین منابع مالی خرید هواپیمای با کیفیت از شرکت‌های معتبر اروپایی  مشکلی ندارد، گفت: مشکل اصلی برای خرید هواپیما از شرکت‌های معتبر اروپایی کند بودن سیستم اداری و نظام بانکی کشور است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: کند بودن انجام فعالیت‌ها در سیستم اداری ناوگان هوایی و نظام بانکی کشور، مسئولان را از هدف اصلی خود در زمینه خرید هواپیمای با کیفیت از شرکت‌های معتبر اروپایی دور می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet