هدر موبایل
1390/02/06 16:48:09
سرویس صحن
عزیزی در دفاع از کلیات لایجه بودجه امسال:

اعتبار بخش عمرانی در لایحه بودجه 90 تقویت شده است

معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و راهبردی رئیس جمهوری با اشاره به نکات مثبت لایحه بودجه ۹۰ گفت: اعتبار بخش عمرانی در لایحه بودجه ۹۰ تصویب شده است.
اعتبار بخش عمرانی در لایحه بودجه 90 تقویت شده است معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و راهبردی رئیس جمهوری با اشاره به نکات مثبت لایحه بودجه 90 گفت: اعتبار بخش عمرانی در لایحه بودجه 90 تصویب شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3977.jpg اعتبار,بخش,عمرانی,در,لایحه,بودجه,90,تقویت,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "ابراهیم عزیزی" در دفاع از کلیات لایحه بودجه 90 در جلسه علنی امروز سه‌شنبه (6 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، گفت: شفاف‌سازی مالی، کوچک‌سازی دولت، واگذاری تصدی‌گری‌ها با سازوکاری مناسب در لایحه منظور شده است.

معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: با تصویب لایحه بودجه 90 هزینه‌های جاری کشور کاهش و اعتبارات عمرانی تقویت می‌شود که این امر اشتغال‌زایی، تولید، نرخ رشد اقتصادی را افزایش و نرخ بیکاری را کاهش خواهد داد. ضمن آنکه بودجه‌های عمرانی باید درست و به‌جا مصرف شوند.

وی افزود: منابع جدید برای کاهش وابستگی بودجه به نفت تعبیه شده است، تسهیلات ارزی و ریالی، توزیع اوراق مشارکت و واگذاری سهام، نقدینگی را از جامعه جمع و آن را به بخش تولید هدایت می‌کند.

عزیزی اظهار کرد: برای پرداخت مطالبات بانکی 8 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده، تا آنها به پیمانکاران تسهیلات بهتری ارائه کنند.

وی ادامه داد: واگذاری طرح‌های تملک‌ دارایی، خصوصی‌سازی و تحقق منابع جدید درآمدی رونق اقتصادی و کاهش تورم را در پی خواهد داشت. مکانیزم‌های لازم برای رد دیون، اشتغال‌زایی و ساخت مسکن در لایحه بودجه دولت و گزارش کمیسیون تلفیق پیش‌بینی شده است.

معاونت برنامه‌ریزی، نظارت و راهبردی رئیس جمهوری، یادآور شد: با کاهش هزینه‌های جاری، تقویت اعتبارت عمرانی، استفاده از ظرفیت و سازوکارهای قانونی و افزایش تصدی‌گری بخش غیردولتی، به حوزه‌های آموزش، بهداشت و عمران و سلامت نسبت به سال‌های گذشته بیشتر رسیدگی می‌شود.

وی افزود: شاخص‌هایی در لایحه بودجه 90 تعریف شده  که براساس آنها فاصله استان‌های غیربرخوردار تا متوسط کشور در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet