روز مجلس
1390/02/06 16:59:48
سرویس بین الملل
بابا‌احمدی در واکنش به بیانیه سنای بحرین علیه ایران:

وزارت خارجه به رفتار کشورهای عربی پاسخ متقابل دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه مجلس سنای بحرین مبنی بر محکومیت دخالت‌های ایران در این کشور ،گفت: از وزارت خارجه انتظار داریم رفتارهای کشور بحرین و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس را به صورت متقابل پاسخ دهد.
وزارت خارجه به رفتار کشورهای عربی پاسخ متقابل دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه مجلس سنای بحرین مبنی بر محکومیت دخالت‌های ایران در این کشور ،گفت: از وزارت خارجه انتظار داریم رفتارهای کشور بحرین و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس را به صورت متقابل پاسخ دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/1902.jpg وزارت,خارجه,به,رفتار,کشورهای,عربی,پاسخ,متقابل,دهد Icana

" عبدالمحمد بابا احمدی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: نمایندگان مجلس از دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت امور خارجه این انتظار را دارند که به طور جدی رفتارهای دولتمردان بحرین را را رصد کرده و واکنش متناسبی به رفتاهای غیرعقلانی مقامات این کشورها بدهند.

 نماینده مردم لردگان درمجلس، تاکید کرد: به نظر می‌رسد سریال بی مزه و تکراری کشورهای حاشیه خلیج فارس تمامی ندارد و این کشورها هر روزه با گستاخی بیشتر تهمت‌های ناروایی را به ایران و جمهوری اسلامی نسبت می‌دهند.

 وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید به اقدامات دولت‌مردان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در زمینه اخراج دیپلمات‌های ایرانی پاسخ قاطع دهد. 

بابااحمدی با اشاره به بیانیه مجلس سنای بحرین در رابطه با محکومیت دخالت‌های ایران در این کشور، گفت: مقامات کشورهای بحرین به جای نسبت دادن این اتهامات ناروا، مدارک و اسنادی را در این رابطه ارائه دهند. 

نماینده مردم لردگان تاکید کرد: مردم ایران تنها از ملت ستم‌دیده بحرین حمایت معنوی کرده و تا به امروز هیچ گونه دخالتی در این کشور نداشته است. 

بابااحمدی با بیان این که رفتارهای کشورهای عربی خواسته‌های دیکته شده کشورهای غربی است، گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس در راستای خواست کشورهای غربی ایران را متهم به دخالت در مسائل داخلی خود می‌کنند. 

وی تاکید کرد: این تهمت‌ها تنها در راستای انحراف افکار عمومی است و مطمئنا هیچ گونه نتیجه‌ای نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار کرد: مردم بحرین نسبت به وضعیت سیاسی اجتماعی و اقتصادی خود و رفتارهای حکومت دیکتاتوری آل‌خلیفه اعتراض داشته و تا رسیدن به خواست‌های حقوقی و به حق خود دست از اعتراض نخواهند کشید. 

مجلس سنای بحرین روز دوشنبه در بیانیه‌ای ضمن طرح دوباره ادعای دخالت ایران در امور داخلی بحرین آن را اقدامی مخالف اصول همسایگی، قوانین و هنجارهای بین‌المللی، منشور سازمان ملل متحد و سازمان کنفرانس اسلامی خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet