خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/02/06 17:32:00
سرویس اجتماعی
مهدی‌زاده:

رها شدن 2 بیمار پرسش‌های زیادی را در ذهن جاری می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره رها کردن دو بیمار در بیابان‌های اطراف تهران، گفت: حادثه‌ای تلخ رخ داده است که در آن ۲ بیمار از یک بیمارستان خارج و توسط آمبولانس کنار جاده رها شده‌اند که این اتفاق تلخ پرسش‌های بسیاری را در ذهن جاری می‌کند.
رها شدن 2 بیمار پرسش‌های زیادی را در ذهن جاری می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره رها کردن دو بیمار در بیابان‌های اطراف تهران، گفت: حادثه‌ای تلخ رخ داده است که در آن 2 بیمار از یک بیمارستان خارج و توسط آمبولانس کنار جاده رها شده‌اند که این اتفاق تلخ پرسش‌های بسیاری را در ذهن جاری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2394.jpg رها,شدن,2,بیمار,پرسش‌های,زیادی,را,در,ذهن,جاری,می‌کند Icana

"مهدی مهدی‌زاده" در گفت وگو با خراسان رضوی، تصریح کرد: متاسفانه این حادثه فرض‌هایی را در ذهن ترسیم می‌کند که همگی متوجه آن است که این دو بیمار به سبب نداشتن امکان مالی چنین سرنوشتی یافته‌اند. حال آن‌که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور رسیدگی به این موضوع را داده و  تا روشن شدن اصل واقعه نمی‌توان، قضاوتی کرد.

نماینده مردم گناباد ادامه داد: به این ترتیب تنها بر اساس فرض‌هایی که متصوریم باید به نکاتی توجه کنیم تا مبادا دوباره و تحت هر عنوانی شاهد تکرار چنین رویه‌ای باشیم.

وی همچنین افزود: اساسا داشتن امنیت بهداشتی و سلامت یکی از زیرمجموعه‌ها و یکی از بخش‌هایی است که به وسیله آن امنیت تعریف می‌شود. «برقراری امنیت» اصولا مفهوم گسترده و وسیعی است که به جز مسائل و اموری که به معنای عام امنیتی خوانده می‌شود شامل امنیت قضایی افراد، امنیت غذایی و بهداشتی، امنیت مسکن و شغل و بسیاری از این دست می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:  نبود هر کدام از این مقولات سبب می‌شود تا در برقراری امنیت نواقصی حاصل آید. نتیجه آن است که وقتی امنیت به مفهوم گسترده آن برقرار نباشد نمی‌توان مدعی توسعه‌یافتگی جامعه بود. بنابراین شنیدن اخباری چون رها شدن این دو بیمار در بزرگراه خلیج فارس نشان از عدم توسعه‌یافتگی و نبود امنیت به ویژه در زمینه بهداشت و درمان است.

وی تاکید کرد: البته ما نیز وظیفه خود می‌دانیم که در این زمینه در باب انتشار این خبر همه جوانب را بررسی کنیم اما قدر مسلم اینکه چنین حادثه‌ای و انتشار خبر آن سبب می‌شود مردم در ذهن خود به این نتیجه برسند که اگر خدای ناکرده فردی مریض شد و امکان مالی نداشت و به مراکز درمانی مراجعه کرد، ممکن است چنین سرنوشتی در انتظارش باشد.

مهدی زاده گفت: این در حالی است که امنیت بهداشتی و سلامت افراد از نخستین زمینه‌های برقراری امنیت و زیربنای توسعه است، متاسفانه با وجود آنکه ما خدمات درمانی متنوعی داریم و شاهد فعالیت‌های بیمه‌ای هستیم اما هنوز در بسیاری موارد این خدمات کامل نیستند یا بر فرض مثال دفترچه‌های بیمه را بسیاری مراکز قبول نمی‌کنند. در مواردی شاهدیم که بیمارستان‌های دولتی اعتبار کافی ندارند و من شاهد بودم که در موردی وسیله‌ای پزشکی برای بیماری نیاز بود و رئیس بیمارستان به من توضیح داد که قیمت این وسیله 700 هزار تومان است و ما اعتباری برای تهیه‌اش نداریم.

وی در پایان تاکید کرد: از سوی دیگر ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نظام آن بر مبانی اسلامی بنا شده است و ولی فقیه در رأس آن اداره امور را به دست دارد. در شرایطی که این نظام الگویی برای همه جهانیان شده است وقوع چنین حادثه‌ای یک فاجعه تلقی می‌شود و من امیدوارم بشنوم که این خبر صحت نداشته یا در اساس آن گونه که روایت شده نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet