هدر موبایل
1390/02/06 17:12:00
سرویس استان ها
رهبر با بیان کاهش 29 درصدی حجم آب موجود در سد زاینده‌رود:

خشکسالی بیداد می‌کند ولی کسی به داد کشاورزان اصفهانی نمی‌رسد

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه میزان آب سد زاینده‌رود نسبت به پارسال ۲۹ درصد کاهش یافته است، گفت: با این اوضاع مسئولان باید کاری برای کشاورزان بکنند، در غیر این‌صورت کشاورزی استان از بین می‌رود.
خشکسالی بیداد می‌کند ولی کسی به داد کشاورزان اصفهانی نمی‌رسد نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه میزان آب سد زاینده‌رود نسبت به پارسال 29 درصد کاهش یافته است، گفت: با این اوضاع مسئولان باید کاری برای کشاورزان بکنند، در غیر این‌صورت کشاورزی استان از بین می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/3263.jpg خشکسالی,بیداد,می‌کند,ولی,کسی,به,داد,کشاورزان,اصفهانی,نمی‌رسد Icana

"محمد‌تقی رهبر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: آب رودخانه زاینده‌رود و سد زاینده رود هر سال نسبت به سال قبل کمتر می‌شود و مسئولان هیچ کاری برای احیای این معضل نمی‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه مدت چهار سال است که سایه خشک‌سالی برروی استان اصفهان افتاده است و هیچ کسی  نمی‌گوید که این استان با کشاورزانش از چه راهی آب مورد نظرشان را تامین می‌کنند.

وی تصریح کرد: مشکل کم‌آبی در استان اصفهان یک‌طرف؛ اما از طرف دیگر تبعیض درباره تقسیم آب بین شهر‌های استان مساله خشک سالی را بحرانی‌تر می‌کند.

رهبر درباره هدر رفتن آب و عدم جلوگیری از خارج شدن آب‌های‌ جاری از کشور، تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات که بحران خشکسالی را برای مردم سخت‌تر می‌کند مربوط است به نبود مدیریت در مورد هدایت آب‌های سطحی و رودخانه‌ها که این موضوع تلاش وزارت نیرو را می‌طلبد.

این نماینده درباره نبود مدیریت آب در زمین‌های کشاورزی، افزود: مسئولان به‌ویژه وزارت جهاد کشاورزی باید با وارد کردن سیستم‌های جدید آبیاری مثل آبیاری قطره‌ای مشکل کم‌آبی کشاورزان را تا حدی کم کنند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی در مجلس تصریح کرد: حجم آب ورودی به مخزن سد زاینده‌رود نیز با 258 میلیون مترمکعب کاهش در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته به 438 میلیون مترمکعب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet