هدر اصلی
1390/02/06 17:18:01
سرویس صحن
قاضی‌پور در اخطار قانون اساسی:

دولت نمی‌تواند از ذخیره ارزی برای بازپرداخت بدهی‌های خود استفاده کند

نماینده مردم ارومیه در جریان برررسی بند ۱۰ لایحه بودجه ۹۰، گفت: حساب ذخیره ارزی متعلق به همه ملت ایران است و دولت نمی‌تواند از این حساب جهت بازپرداخت بدهی‌های خود استفاده کند.
دولت نمی‌تواند از ذخیره ارزی برای بازپرداخت بدهی‌های خود استفاده کند نماینده مردم ارومیه در جریان برررسی بند 10 لایحه بودجه 90، گفت: حساب ذخیره ارزی متعلق به همه ملت ایران است و دولت نمی‌تواند از این حساب جهت بازپرداخت بدهی‌های خود استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1175.jpg دولت,نمی‌تواند,از,ذخیره,ارزی,برای,بازپرداخت,بدهی‌های,خود,استفاده,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "نادر قاضی پور" در جلسه علنی نوبت عصر امروزسه‌شنبه (6 فروردین) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به بند 9 اصل سوم قانون اساسی، گفت: منابع حساب ذخیره ارزی دارایی مردم است و نباید به دولت اجازه داده شود تا از محل این حساب، مشکل بدهی خود را به بانک‌های دولتی حل کند.

در بند 10 لایحه بودجه 90 آمده است:

به دولت اجازه داده می‌شود از محل بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی و وجوه اداره شده و کمک‌های فنی و اعتباری توسط بانک‌های دولتی مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال حسب مورد به حساب افزایش سرمایه یا بازپرداخت بدهی دولت به بانک‌های مذکور اختصاص دهد.

در اصل سوم قانون اساسی آمده است؛ دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به اهداف نظام همه امکانات خود را برای امور ذیل به کار برد.

همچنین بند 9 اصل سوم قانون اساسی، ناظر بر رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet