هدر اصلی
1390/02/06 17:29:19
سرویس فرهنگی
یحیی‌زاده در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر ارشاد:

نباید از عناوین سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی در مطبوعات و صدا و سیما استفاده کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه براساس قانون، سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی منحل شده‌اند، گفت: با این وجود صدا و سیما هنوز از این عناوین استفاده می‌کند و به نقل قول از ریاست این سازمان‌ها می‌پردازد.
نباید از عناوین سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی در مطبوعات و صدا و سیما استفاده کرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه براساس قانون، سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی منحل شده‌اند، گفت: با این وجود صدا و سیما هنوز از این عناوین استفاده می‌کند و به نقل قول از ریاست این سازمان‌ها می‌پردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/255.jpg نباید,از,عناوین,سازمان,ملی,جوانان,و,سازمان,تربیت,بدنی,در,مطبوعات,و,صدا,و,سیما,استفاده,کرد Icana

"سید جلال یحیی‌زاده" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در تشریح تذکر کتبی امروز خود - 6 اردیبهشت - به وزیر فرهنگ و ارشاد درباره ضرورت پرهیز رسانه‌ها، مطبوعات و نشریات از به کار گیری عناوین منسوب غیر قانونی از جمله سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی.، با اشاره به عدم وجود سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی در قانون گفت: پس از تصویب نهایی قانون تاسیس وزارت ورزش و جوانان، نباید از عناوین سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی در مطبوعات و صدا و سیما استفاده کرد چرا که براساس قانون این سازمان‌ها منحل شده‌اند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار تاسف از کاربرد این عناوین در مطبوعات و رسانه ملی تاکید کرد: وقتی وزارت ورزش از ادغام این دو سازمان تشکیل می‌شود، به کارگیری عناوین منسوب غیرقانونی از جمله سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی نقض صریح قانون است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تکرار این عناوین را در صدا و سیما و مطبوعات باعث ایجاد سردرگمی مردم توصیف و تصریح کرد: فرهنگ سازی رسانه‌ها باید منطبق بر همراهی با دستگاه‌های قانونی در جهت بالا بردن آگاهی‌های جامعه باشد در صورتیکه در حال حاضر رسانه‌ها با به کار بردن این الفاظ و عناوین در حال تلقین وجود سازمان‌هایی بدون سندیت قانونی هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی خواستار اهتمام و توجه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان ناظر بر مطبوعات و توجه سازمان صدا و سیما به اصلاح این عناوین و همراهی با حرکات قانونی در کشور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet