ایام محرم 1398
1390/02/09 07:04:00
سرویس اقتصادی
روایت سازدار از گلایه‌های جایگاه‌داران

توزیع کنندگان CNG: پول هم می‌دهیم، این جایگاه‌ها را از ما بگیرید

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با تشریح مشکل‌های جایگاه‌داران CNG و بنزین، از تصمیم آنها برای بازپس دهی جایگاه‌ها به دولت خبر داد و گفت: توزیع‌کنندگان سوخت حاضرند مبالغی را نیز به‌عنوان پیشکشی به دولت بدهند.
توزیع کنندگان CNG: پول هم می‌دهیم، این جایگاه‌ها را از ما بگیرید عضو کمیسیون انرژی مجلس، با تشریح مشکل‌های جایگاه‌داران CNG و بنزین، از تصمیم آنها برای بازپس دهی جایگاه‌ها به دولت خبر داد و گفت: توزیع‌کنندگان سوخت حاضرند مبالغی را نیز به‌عنوان پیشکشی به دولت بدهند. https://cdn.icana.ir/d/019/3646.jpg توزیع,کنندگان,CNG:,پول,هم,می‌دهیم،,این,جایگاه‌ها,را,از,ما,بگیرید Icana

"سیروس سازدار" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی، تقویت بخش خصوصی باید در اولویت برنامه‌ها و سیاست‌های کاری وزارت نفت قرار بگیرد.

 نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی، بخش خصوصی توانایی فعالیت چندانی در حوزه انرژی کشور ندارد و با ادامه این روند باید منتظر دست از کار شستن این بخش در صنعت نفت و گاز بود.

توذیع کنندگان بنزین و CNG: پول هم می‌دهیم، این جایگاه‌ها را از ما بگیرید

این کارشناس انرژی، با تأکید بر این‌که بسیاری از جایگاه‌داران توزیع بنزین و سی.ان.جی از وضعیت سودآوری این جایگاه‌ها ناراضی‌اند، خبر داد: چندی پیش نمایندگان بسیاری از جایگاه‌داران به کمیسیون انرژی آمده بودند و می‌گفتند که حاضریم به دولت پول هم بدهیم تا جایگاه‌ها را از ما پس ‌بگیرد.

 

قهر بخش خصوصی با نفت و انرژی

به گفته این نماینده، سود پایین توزیع سوخت برای جایگاه‌داران در آینده موجب دوباره دولتی شدن این جایگاه‌ها و قهر بخش خصوصی با صنعت نفت و انرژی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، اظهار امیدواری کرد: با اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی، دولت از پرداختن به برخی وظایف اجرایی دست و پا گیر، دست بکشد.

بسیاری از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس و کارشناسان این حوزه در یک‌ماه گذشته، از حاشیه سود پایین جایگاه‌داران توزیع سوخت و به‌ویژه سی.ان.جی انتقاد کرده و خواستار بازنگری در بهای خوراک این جایگاه‌ها شده‌اند.

این اظهار نظرها در حالی گسترده‌تر شده است که چند جایگاه‌دار در برخی از شهرهای کشور با تعطیل کردن جایگاه‌ها، به حاشیه سود پایین این شغل اعتراض کرده‌اند.

 

قطع گاز تحویلی به جایگاه‌های CNG و تعلطیلی آنها

گزارش‌های موجود حاکی از آن است که با توجه به بالا بودن هزینه‌های جاری جایگاه‌ها و مخاطره آمیز بودن این شغل، برخی جایگاه‌های توزیع سی.ان.جی با زیان مالی چشمگیری روبه‌رو بوده‌اند.

با توجه به افزایش قیمت گاز بعد از هدفمندی یارانه‌ها، جایگاه‌داران سی.ان.جی، بهای گاز مندرج در قبوض خود را نپرداخته‌اند؛ از این رو هم اکنون در برخی شهرهای کشور و به تازگی نیز در شهر تهران، گاز تحویلی به جایگاه‌های سی.ان.جی قطع و جایگاه تعطیل شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet