هدر موبایل
1390/02/06 17:39:29
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در پاسخ به توکلی:

قصد تغییر برنامه پنجم توسعه را نداریم

سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر احمد توکلی که به لزوم رأی دوسوم نمایندگان برای تأیید لزوم انجام اصلاح تأکید داشت، گفت: برای اصلاح نیازی به رأی‌گیری وجود ندارد و ما قصد تغییر برنامه پنجم توسعه را نداریم.
قصد تغییر برنامه پنجم توسعه را نداریم سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر احمد توکلی که به لزوم رأی دوسوم نمایندگان برای تأیید لزوم انجام اصلاح تأکید داشت، گفت: برای اصلاح نیازی به رأی‌گیری وجود ندارد و ما قصد تغییر برنامه پنجم توسعه را نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/3071.jpg قصد,تغییر,برنامه,پنجم,توسعه,را,نداریم Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، احمد توکلی در نشست علنی عصر امروز (سه‌شنبه 6 اردیبهشت) مجلس، در تذکر خود با تکیه بر ماده 215 آیین‌نامه داخلی گفت: برای اصلاح باید رأی‌‌گیری شود و در صورتی که دو سوم نمایندگان موافقت کردند می‌توان برای اصل موضوع رأی‌گیری کرد.

سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس که اداره جلسه امروز را در ساعات پایانی برعهده داست، در پاسخ به توکلی گفت: آیین‌نامه نخستین ‌بار نیست که اجرا می‌شود و برای اصلاح نیازی به رأی‌گیری وجود ندارد و بر اساس آیین‌نامه اگر مواردی مخالف برنامه پنجم توسعه شناخته شود، باید دوسوم نمایندگان در رابطه با آن اعلام رأی کنند.

ماده 215 آیین‌نامه داخلی مجلس بدین شرح است:

اصلاح قانون برنامه توسعه در ضمن لایحه بودجه و دیگر طرح‌ها و لوایح با رأی دوسوم نمایندگان حاضر پذیرفته می شود و هر گونه اصلاح نیز با رأی دو سوم نمایندگان معتبر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet