ایام محرم 1398
1390/02/07 07:58:00
سرویس اقتصادی
پیشنهاد مقیمی برای حمایت از ساخت و ساز مسکن:

شهرداری‌ها فرآیند صدور مجوز ساخت خانه را آسان کنند

عضو کمیسیون عمران مجلس، پیشنهاد کرد که برای حمایت هر چه بیشتر از ساخت مسکن، شهرداری‌ها فرآیند صدور مجوز و پروانه ساخت را آسان‌تر کنند.
شهرداری‌ها فرآیند صدور مجوز ساخت خانه را آسان کنند عضو کمیسیون عمران مجلس، پیشنهاد کرد که برای حمایت هر چه بیشتر از ساخت مسکن، شهرداری‌ها فرآیند صدور مجوز و پروانه ساخت را آسان‌تر کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3976.jpg شهرداری‌ها,فرآیند,صدور,مجوز,ساخت,خانه,را,آسان,کنند Icana

"محمدحسین مقیمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: دولت برای تنظیم و تعدیل نرخ اجاره و فروش خانه، باید برنامه‌های بلند مدتی تدوین و اجرا کند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کند: بسته سیاستی وزارت مسکن که امروز به بنگاه‌های معاملات ملکی ارائه شده، بعید است نتیجه مطلوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها هم باید با آسان کردن فرآیند اخذ پروانه ساخت خانه، شهروندان خانه‎ساز را به توسعه این امر تشویق کنند.

مقیمی توضیح داد: هر چه عرضه مسکن، بیشتر باشد میزان تقاضا و نرخ اجاره و فروش نیز کاهش می‌یابد.

این نماینده توضیح داد: با آسان شدن فرآیند صدور مجوز ساخت و ساز مسکن و کاهش مالیات‌های شهری برای انبوه‌سازان مسکن، می‌توان در زمان کوتاهی، حجم بالایی از مسکن مورد نیاز شهروندان را تأمین کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: بانک‌ها نیز با اراده تسهیلات و تأمین منابع مالی برای شهروندانی که تصمیم به ساخت خانه دارند، در برطرف کردن مشکل مسکن می‌توانند سهم بسزایی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet