شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/06 18:20:09
سرویس صحن
انصاری در تذکر آیین‌نامه‌ای:

تضمین اوراق مشارکت برعهده منتشرکننده اوراق است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در جریان بررسی بند ۱۱ لایحه بودجه ۹۰، گفت: تضمین اوراق مشارکت طبیعتا برعهده منتشرکننده اوراق است و تضمین این اوراق از سوی بانک‌ها با اصل ۴۴ قانون اساسی مغایرت دارد.
تضمین اوراق مشارکت برعهده منتشرکننده اوراق است عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در جریان بررسی بند 11 لایحه بودجه 90، گفت: تضمین اوراق مشارکت طبیعتا برعهده منتشرکننده اوراق است و تضمین این اوراق از سوی بانک‌ها با اصل 44 قانون اساسی مغایرت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/673.jpg تضمین,اوراق,مشارکت,برعهده,منتشرکننده,اوراق,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، جمشید انصاری از صحن علنی عصر امروز سه‌شنبه (6 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 157 آیین‌نامه داخلی نهاد قانونگذاری کشور، گفت: قید تضمین بازپرداخت اصل و فرع اوراق مشارکت از سوی بانک‌ها با سیاست‌های اصل 44 مطابقت ندارد و این قید باید از بند 11 لایحه بودجه حذف شود.

نماینده مردم زنجان و طارم با اشاره به قانون نحوه صدور اوراق مشارکت، تصریح کرد: صدر بخش الف بند 11 لایحه بودجه 90 مبتنی بر قانون نحوه صدور اوراق مشارکت است و اشکال و ابهام قانونی ندارد.

وی افزود: پاراگراف دوم بخش الف بند 11 لایحه بودجه 90 ، بانک‌ها را ضامن بازپرداخت اوراق مشارکت منتشرشده از سوی وزارتخانه‌ها می‌داند که این امر قابل قبول نیست و با سیاست‌های اصل 44 سازگاری ندارد.

انصاری پیشنهاد حذف کلمه بانک از این عبارت را ابهام‌آمیز دانست و گفت: حذف کلمه بانک عبارت را دچار ابهام می‌کند و مشکل قانونی بند 11 را نیز مرتفع نمی‌کند، بنابراین لازم است که نمایندگان به پیشنهاد کل این عبارت رای دهند.

در بخش الف بند 11 لایحه بودجه آمده است:

الف) به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های نیرو، نفت، مسکن و شهرسازی و راه و ترابری اجازه داده می‌شود تا سقف دویست هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی خود اوراق مشارکت ریالی منتشر نمایند.

بازپرداخت اصل و فرع اوراق مشارکت مورد اشاره ریالی منتشر نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet