خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/06 18:46:38
سرویس صحن

پایان جلسه علنی نوبت عصر، 6 اردیبهشت‌ماه مجلس

جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی لایحه بودجه سال ۹۰ داشت، پایان یافت.
پایان جلسه علنی نوبت عصر، 6 اردیبهشت‌ماه مجلس جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی که اختصاص به بررسی لایحه بودجه سال 90 داشت، پایان یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/2198.jpg پایان,جلسه,علنی,نوبت,عصر،,6,اردیبهشت‌ماه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)،"سید محمد حسن ابوترابی فرد " نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی نوبت عصر امروز – سه شنبه – نهاد قانونگذاری کشور را پس از "علی لاریجانی" برعهده داشت در ساعت 18 و 45 دقیقه زنگ پایان این جلسه را به صدا درآورد.

نمایندگان از صبح امروز بررسی لایحه بودجه 90 را آغاز و در جلسه نوبت عصر پس از پایان سخنان 20 نماینده موافق و مخالف، نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق، کلیات این لایحه را با 149 رای موافق، 61 رای مخالف و 9 رای ممتنع  تصویب کرده و شروع به بررسی جزئیات این لایحه کرده و بندهایی از آن را تصویب کردند.

نمایندگان در جلسه علنی فردای خود نیزبه ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه 90 می پردازنند.

دولت با 75 روز تأخیر بودجه سال 90 را اول اسفندماه سال جاری، به مجلس تقدیم کرد و کمیسیون‌های تخصصی از سوم همین ماه مطالعه لایحه پیشنهادی دولت را در دستور کار قرار دادند تا سرانجام کمیسیون تلفیق با 51 عضو برای سرعت دادن به رسیدگی به بودجه سال آینده به صورت غیر رسمی کار خود را آغاز کرد و در روز 22 اسفند کلیات سندمالی کل کشور در سال 90 را به رأی گذاشت.

با توجه به این که تصویب نهایی بودجه 90 پیش از سال امکان پذیر نبود، نمایندگان با توافق دولت، طرح دو فوریتی مبنی بر پرداخت تنخواهی افزون بر 20هزار میلیارد تومان از خزانه کشور برای اداره دو ماه نخست سال را روز23 اسفند به مجلس تقدیم کردند و شورای نگهبان با قانونی خواندن این طرح، مشکل مالی کشور در دو ماه نخست سال جدید را برطرف کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet