ایام محرم 1398
1390/02/07 11:26:00
سرویس اقتصادی
رضایی‌میرقائد با اعلام راهکار برای کاهش وابستگی دولت به نفت؛

کوچک شدن دولت، وابستگی بودجه به نفت را کم می‌کند

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که وابستگی دولت بر اساس لایحه بودجه سال ۹۰ کشور به نفت کاهش پبدا نکرده است، گفت: تا زمانی که دولت با کوچک کردن خود هزینه‌هایش را کاهش ندهد، وابستگی کشور به نفت کاهش نمی‌یابد.
کوچک شدن دولت، وابستگی بودجه به نفت را کم می‌کند عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که وابستگی دولت بر اساس لایحه بودجه سال 90 کشور به نفت کاهش پبدا نکرده است، گفت: تا زمانی که دولت با کوچک کردن خود هزینه‌هایش را کاهش ندهد، وابستگی کشور به نفت کاهش نمی‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/3473.jpg کوچک,شدن,دولت،,وابستگی,بودجه,به,نفت,را,کم,می‌کند Icana

"امیدوار رضایی‌میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که 2 درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام دولت باید سالانه به توسعه مناطق محروم و میزبان صنعت نفت اختصاص یابد، تصریح کرد: در سال 89 یک ریال هم برای توسعه این مناطق هزینه نشد.

 

سهم مناطق محروم به حساب ذخیره ارزی واریز شده است

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی درباره علت هزینه نشدن 2 درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام برای توسعه مناطق محروم گفت: دولت این رقم را به حساب ذخیره ارزی واریز کرده است.

 

اختصاص 1600 میلیارد تومان در بودجه 90 برای توسعه مناطق محروم

وی ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال 90 کشور هم 2 درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام خود را که باید به توسعه مناطق محروم و میزبان صنایع اختصاص پیدا می‌کرد را در حساب ذخیره ارزی پیش‌بینی کرده بود که اعضای کمیسیون تلفیق مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده و واریز این رقم به این حساب را از لایحه حذف کردند.

رضایی با بیان این که مبلغ 2 درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام دولت که باید به توسعه مناطق محروم اختصاص پیدا کند هزار و 600 میلیارد تومان است، اظهار کرد: دو سوم از این مبلغ به توسعه مناطق محروم و یک سوم آن به توسعه مناطق میزبان صنعت نفت اختصاص پیدا می کند.

 

تلاش مجلس برای کاهش وابستگی دولت به نفت

وی با بیان این که دولت در بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 90 کشور رقم 57 هزار میلیارد تومان را از محل فروش نفت برای خود پیش‌بینی کرده بود، تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه 90 مجلس با کاهش هفت هزار میلیارد تومانی این رقم، در راستای سیاست‌های کلی کشور وابستگی دولت به نفت را کاهش داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که با توجه به روند کنونی که دولت در پیش گرفته است تا پایان برنامه پنجم توسعه وابستگی کشور به نفت کم نمی شود، اظهار کرد: تا زمانی که دولت با کوچک کردن خود هزینه‌هایش را کاهش ندهد، وابستگی کشور به نفت کاهش نمی‌یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet