هدر موبایل
1390/02/17 12:17:00
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

کسی در اجرای قانون، اجازه مصلحت‌اندیشی شخصی ندارد

عضو کمیسون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که مقام معظم رهبری علاوه بر حضور در سمت‌های فقهی و ولایی، تجربه فعالیت در سطوح بالای دستگاه‌های اجرایی داشته است، گفت: همین مسئله باعث اشراف و تاکید کامل معظم‌له بر موضوع تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مختلف شده است.
کسی در اجرای قانون، اجازه مصلحت‌اندیشی شخصی ندارد عضو کمیسون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که مقام معظم رهبری علاوه بر حضور در سمت‌های فقهی و ولایی، تجربه فعالیت در سطوح بالای دستگاه‌های اجرایی داشته است، گفت: همین مسئله باعث اشراف و تاکید کامل معظم‌له بر موضوع تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مختلف شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg کسی,در,اجرای,قانون،,اجازه,مصلحت‌اندیشی,شخصی,ندارد Icana

"عزت‌الله یوسفیان ملا" در گفت­وگو با خانه ملت(www.icana.ir)، در توضیح تاکیدات مقام مغظم رهبری مبنی بر تعامل و همکاری بین قوای کشور، افزود: اساس انجام هر اقدامی در نظام جمهوری اسلامی قانون بوده که همواره مورد تاکید رهبری بوده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در خصوص لزوم حرکت در راستای قانون، گفت: در صورتی هر یک از مسئولان بخواهند ذره­ای از قانون را نقض کنند در مجموع با حجم بسیار بالایی از تخلف ها روبرو خواهیم شد که اداره امور کشور را با مشکل روبرو خواهد کرد.

یوسفیان ملا در تایید این بخش از صحبت های رهبری که در تصویب قوانین باید نیازهای دولت در نظر گرفته شود، افزود: در تصویب قوانین نباید صرفا به مصادیق کلی اکتفا شود، بلکه لازم است تصویب قوانین از سوی قوه قانونگذاری واقع بینانه، منعطف و منطبق با واقعیت جامعه باشد تا در بخش اجرا دچار مشکل نشود.

او با بیان این که هیچ کس مخالف اجرای عدالت نیست، خاطرنشان کرد: اگرچه تصویب بعضی قوانین ممکن است در ظاهر بسیار خوب به نظر برسد، اما وقتی در عمل امکان اجرا برای آن وجود نداشته باشد عملا فایده‌ای نخواهد داشت. 

نماینده مردم آمل و لاریجان ادامه داد: در چنین شرایطی اجرای قوانین مصوب مجلس برای مجری قانون لازم‌الاجرا بوده و هیچ کس اجازه برخورد سلیقه ای و بر اساس مصلحت اندیشی شخصی ندارد. چرا که مصلحت اندیشی در تصویب قوانین به مجلس واگذار شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بهترین راه برای رسیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد هماهنگی را تمکین همگی به قانون دانست و افزود: هر یک از ما با ملزم کردن خود به اجرای قانون اولین گام را در ایجاد تعامل و هماهنگی بر خواهیم داشت. در مرحله دوم با برگزاری جلسات مستقیم و چهره به چهره  می توانیم به طرح نظرات و انتقادات پرداخته و بهترین نتیجه را حاصل کنیم. 

مقام معظم رهبری اخیرا در دیدار با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرایی شدن قوانین مصوب مجلس تأکید کردند و فرمودند: مصوبه‌های مجلس به عنوان قانون، به‌طور قطع مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود؛ مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را در نظر قرار دهد.      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet