هدر موبایل
1390/02/06 19:15:03
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در پاسخ به اخطار ادیانی‌راد اعلام کرد؛

اختصاص 5/14 درصد از کل درآمد نفتی به صنعت نفت

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار ادیانی‌راد به مغایرت جزء الف بند ۱۲ با ماده ۲۲۹ قانون برنامه توسعه پنجم اشاره کرد و گفت: در لایحه بودجه امسال ۵/۱۴ درصد از کل درآمدهای نفتی به صنعت نفت اختصاص یافته است.
اختصاص 5/14 درصد از کل درآمد نفتی به صنعت نفت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار ادیانی‌راد به مغایرت جزء الف بند 12 با ماده 229 قانون برنامه توسعه پنجم اشاره کرد و گفت: در لایحه بودجه امسال 5/14 درصد از کل درآمدهای نفتی به صنعت نفت اختصاص یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/1489.jpg اختصاص,5/14,درصد,از,کل,درآمد,نفتی,به,صنعت,نفت Icana

 به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) "سیدعلی ادیانی راد" در جلسه علنی نوبت عصر امروز سه شنبه - 6 اردیبهشت ماه - مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی، جزء الف بند 12 را مغایر با ماده 229 برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: در ماده 229 برای 10 درصد صنعت نفت ماموریت های خاصی همچون افزایش تولید گاز طبیعی، تامین گاز کافی برای میادین نفتی و... در نظر گرفته شده، نکته ای که دراین لایحه به آن توجه چندانی نشده است.

نماینده قائم شهر، سوادکوه و جویبار افزود: در جزء الف بند 12 به ماده 229 قانون برنامه پنجم توسعه توجهی نشده و به عبارت دیگر براساس این شیوه دخل و خرج اعتباری برای ماده 229 نمی ماند.

وی در ادامه خطاب به ابوترابی فرد که اداره ساعات پایانی جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: جزء الف بند 12 نیاز به بررسی بیشتری دارد و در زمان رای گیری برای این بند فرصت کافی به نمایندگان برای اعلام نظر داده نشد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی" نایب رئیس مجلس در پاسخ به ادیانی راد، گفت: باتوجه به اهمیت بحث رابطه صنعت نفت و دولت این بحث در کمیسیون تلفیق وقت بیشتری به خود اختصاص داد و تلاش کردیم تا در راستای تامین دغدغه های نمایندگان حرکت کنیم.

ابوترابی فرد تصریح کرد: در لایحه بودجه امسال، 10 درصد پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شده  و در تلاش هستیم تا مازاد این میزان را از طریق منابع دیگر تامین کنیم.

وی در رابطه با 5/14 درصد درنظر گرفته شده در صنعت نفت، گفت: با افزایش قیمت نفت این 5/14 درصد براساس هر بشکه‌ای 118 دلار محاسبه می شود و اگر این میزان را براساس همان 80 دلار محاسبه کنیم مبلغی نزدیک 80 میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش نفت بدست می آوریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet