خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/10 15:01:53
سرویس اجتماعی
مطورزاده:

وزارت رفاه تمایلی به حل مشکلات ریشه‌ای در جامعه ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت رفاه و تامین اجتماعی در پاره‌ای از موضوعات مهم و اساسی مانند بیمه همگانی، طوری موضع‌گیری می‌کند که گویا مجلس مخالف اجرای این طرح‌هاست.
وزارت رفاه تمایلی به حل مشکلات ریشه‌ای در جامعه ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت رفاه و تامین اجتماعی در پاره‌ای از موضوعات مهم و اساسی مانند بیمه همگانی، طوری موضع‌گیری می‌کند که گویا مجلس مخالف اجرای این طرح‌هاست. https://cdn.icana.ir/d/019/317.jpg وزارت,رفاه,تمایلی,به,حل,مشکلات,ریشه‌ای,در,جامعه,ندارد Icana

"مصطفی مطورزاده" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت ( www. icana.ir) اظهار داشت: وزارت رفاه و تامین اجتماعی در سال‌های اخیر چنین عمل کرده که شائبه مخالفت مجلس با طرح‌های مهم را در افکار عمومی تقویت می کند، در صورتی که واقعیت امر چنین نیست.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت رفاه و تامین اجتماعی نه تنها در مسایلی مانند بیمه شدن زنان خانه‌دار، بلکه درباره حل مشکلاتی مانند مشاغل سخت و زیان‌آورکه نمایندگان دنبال رفع شدن این موانع هستند با طرح این موضوع که منابع سازمان تامین اجتماعی قادر به پوشش آن نیست، از اجرای آن سرباز زده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:حل مسایل ریشه‌ای و بنیادی مانند بیمه شدن زنان خانه دار در جامعه نیازمند ارائه لایحه است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارائه طرح از سوی نمایندگان مجلس نمی‌تواند مسایلی مانند بیمه شدن زنان خانه‌دار و مشاغل سخت وزیان آور را رفع کند، چون در طرح‌ها منابع مالی  در نظر گرفته نمی‌شود و در نتیجه مشکلاتی در تایید آن در شورای نگهبان به وجود می‌آید.    

وی یادآورشد: وزیر رفاه و تامین اجتماعی اگر خواستار اجرایی شدن بیمه زنان خانه‌دار است باید این موضوع را تنها در قالب لایحه به مجلس ارائه کند.

مطورزاده تصریح کرد: تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به وظیفه سنگین تربیت فرزندان که برعهده زنان خانه‌دار است، اجرایی شدن بیمه زنان خانه دار را خدمتی ارزشمند به جامعه و مردم می‌دانند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet